-1 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Sukces judoków z Rzeszowa

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę w Bytomiu odbył się Puchar Polski Juniorów Młodszych. Udział w zawodach wzięli zawodnicy Millenium Rzeszów, którzy zdobyli złoto i brąz w trakcie zawodów.

  Mateusz Grendys zdobył złoty medal w kategorii do 73 kg. W drodze po złoto pokonał pięciu przeciwników. Brązowy medal wywalczył Igor Lampart w kategorii do 81 kg. Dobre wyniki osiągnęli również Michał i Mateusz Klimko, którzy uplasowali się w pobliżu pierwszej dziesiątki w kraju.

  Obaj zawodnicy, którzy sięgnęli po medale w Bytomiu pokonali w drodze do medali utytułowanych i utalentowanych zawodników z całej Polski. Mateusz w drodze po złoto pokonał kolejno: Filipa  Toporek z Feniks Bytom, Jana Karkulowskiego z MaKo Wrocław, Wiktora Błasika z Judo Wolbrom, Kamila Bouatia z Ryś Warszawa a w finale nie dał żadnych szans Mikołajowi Kaczorkowi z Czarnych Bytom.

  Igor natomiast zwyciężył Jakuba Żurawek z Yawara Warszawa następnie uległ późniejszemu zwycięzcy kategorii Fabrycjuszowi Tarkowskiemu z AZS Opole, aby dalej w drodze po brąz pokonać Macieja Lutomskiego z Yuko Józefów, Kacpra Wątkowskiego z Orkan Sochaczew oraz Jana Jesiołowskiego także z Orkan Sochaczew.

  Klub Millenium Rzeszów w klasyfikacji generalnej chłopców w Polsce zajął drugie miejsce, zaś w klasyfikacji generalnej ogólnej judocy z Rzeszowa zajęli trzecie miejsce. To wielki sukces klubu sportowego z Rzeszowa, tym bardziej, że w turnieju rywalizowali judocy i judoczki w kategorii juniorów młodszych z całej Polski.

  Trzecie miejsce Igora Lamparta

  Zdjęcie podglądowe: Mateusz Grendys odbiera złoty medal

  Foto: Millenium Rzeszów

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com