+

Developres Rzeszów pozostaje niepokonany w tym sezonie Tauron Ligi

Dawid Micał
    Dawid Micał

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów w meczu 7. Kolejki Tauron Ligi pokonały beniaminek UNI Opole 3:1. To siódme zwycięstwo z rzędu rzeszowianek w tym sezonie. Jako lider tabeli, wciąż pozostają niepokonane. MVP spotkania wybrana została rozgrywająca rzeszowskiej drużyny Katarzyna Wenerska. Niespodzianką okazał się jeden wygrany set przez gości.

Rysice jako faworytki, pewnie i wysoko wygrały dwa pierwsze sety. W drugim pokonały rywalki aż 25:9. W trzecim secie zbyt się rozluźniły przez co rywalki odniosły zwycięstwo w grze na przewagi. W czwartej partii ponownie swoją siłę pokazały siatkarki z Rzeszowa. W drużynie gospodarek nie wystąpiła Ana Kalandadze.

Rzeszowianki bardzo dobrze weszły w mecz, już na samym początku wypracowały sobie przewagę, którą podbudowywały skutecznymi akcjami. Po ataku Kary Bajemy, rzeszowianki prowadziły 5:2, na 12:5 podwyższyła Bruna Honorio, a na 15:7 Jelena Blagojević. Skuteczna była zagrywka, gra w ataku oraz bloku. Widać było spokój w grze zawodniczek Stephane’a Antigi. Atak Bajemy z drugiej linii dał prowadzenie drużynie 17:9, następnie Bruna Honorio podwyższyła na 20:16. Ostatni punkt podarowały przeciwniczkom siatkarki z Opola popełniając błąd. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:18.

Opolanki drugiego seta rozpoczęły od prowadzenia 2:0. Szybka reakcja rywalek doprowadziła do odrobienia straty oraz odskoczenia na parę punktów. Magdalena Jurczyk zablokowała Annę Bączyńską i było już 5:2 dla Rysic. Nastąpiła całkowita dominacja siatkarek Developresu, skuteczne ataki oraz świetna gra w rozegraniu dawały punkt za punktem drużynie Antigi. Na tablicy pojawił się wynik 16:4. Rywalkom w tym secie udało się jeszcze zdobyć zaledwie pięć punktów. Dominika Witowska blokiem zakończyła seta 25:9. Znakomity pokaz siły zespołu Developresu.

Rzeszowianki rozpoczęły trzeciego seta prowadząc 4:1, wydawało się, że będzie powtórka z poprzedniej partii. Siatkarki Developresu trzymały rywalki na dystans przez pierwszą połowę seta. Podczas akcji, w której Bajema trafiła piłką w antenkę przewaga gospodyń stopniała do jednego oczka, trener Antiga po raz pierwszy poprosił o czas. Po kolejnych błędach, przeciwniczki wyszły na prowadzenie 16:15. Gra toczyła się na wyrównanym poziomie, siatkarki zdobywały punkt za punkt. Po błędzie rywalek, szczęście uśmiechnęło się do rzeszowianek, które miały piłkę meczową, ale jej nie wykorzystały. W grze na przewagi, większym spokojem wykazał się zespół UNI Opole, który wygrał seta 27:25. Na tablicy było 2:1 dla Developresu.

W czwartej partii, rozjuszone siatkarki z Rzeszowa przystąpiły do zdecydowanego ataku. Po chwili prowadziły 9:2. Kontrolowały dalszą część seta, nie dając przejąć inicjatywy swoim rywalkom. Pod koniec seta ich przewaga stopniała do czterech punktów przy stanie 21:17. Pięć kolejnych wygranych punktów z rzędu dały Rysicom zwycięstwo w tym secie 25:17.

To siódme zwycięstwo w tym sezonie Developresu. Do wyrównania rekordu otwarcia sezonu z ubiegłych rozgrywek brakuje już czterech zwycięstw. Kolejną okazją do zbliżenia się do rekordu, będzie mecz 8. kolejki z drużyną Budowlani Łódź, który odbędzie się w niedzielę 14 listopada o godzinie 20:30.

Developres Bella Dolina Rzeszów – UNI Opole 3:1 (25:18, 25:9, 25:27, 25:17)

MVP: Katarzyna Wenerska