środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Eurokarpacki Turniej Samorządów zakończył projekt Futbol ponad granicami

  Polecamy

  Jakub Wojnarowski
  Jakub Wojnarowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Spotkanie samorządowców z Polski oraz Słowacji w ramach projektu „Futbol ponad granicami” dofinansowanego przez Euroregion Karpacki, miało miejsce 29 października w Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Najpierw odbyła się konferencja, która posumowała projekt, a potem rozegrany został mecz pomiędzy reprezentacjami Związków.

  Vychoslovenski Futbalowy Zvaz połączył siły z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej i ta współpraca pozwoliła wymienić doświadczenia sędziów oraz trenerów ze wschodniej Słowacji i Podkarpacia.

  Henryk Rożek, czyli trener koordynator Podk. ZPN wspomniał, że to przedsięwzięcie pozwoliło szerzej spojrzeć na szkolenie i rywalizację sportową, a także pozwoliło na wzajemne poznanie kultur obu krajów.

  Jacek Adamski, który miał za zadanie koordynować projekt ze strony Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej podkreślił, że idea wydarzenia okazała się bardzo dobrą inicjatywą.

  materiały prasowe

  Burmistrz Stropkova Ondrej Brendza, a także Jozef Križalkovič, czyli reprezentanci Vychoslovenski’ego Futbalowy’ego Zvaz’u, zwrócili uwagę na to, że projekt przyniósł wymierne korzyści dla każdej ze stron, a także mają nadzieję, że to dopiero początek współpracy.

  Ze względu na obowiązki służbowe, niestety zabrakło na spotkaniu Prezesa Podkarpackiego ZPN, Senatora RP – Mieczysława Golbe, a także Wiceprezesa Zarządu Euroregionu Karpackiego – Dawida Laska.

  Eurokarpacki Mecz Samorządowców rozegrany w Stalowej Woli był zakończeniem całego projektu. Padło bardzo dużo bramek, a zwycięstwo w spotkaniu mogli świętować samorządowcy z Polski, którzy wygrali wynikiem 9:7.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com