22,1 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Przetarg na rozbudowę ul. Lubelskiej

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej 878 od granicy miasta Rzeszów (ul. Lubelska) do DW 869.

  Podkarpacki Zarząd Dróg w Rzeszowie ogłosił przetarg w imieniu samorządu województwa podkarpackiego.

  -Firma, która go wygra będzie miała za zadanie wybudować 5-cio kilometrowy odcinek drogi. Inwestycja rozpocznie się od ul. Lubelskiej, tuż przy granicy Rzeszowa, a zakończy w Jasionce na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 869 prowadzącą do lotniska. Przebudowana droga na całym odcinku będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach i będzie biegła przez Trzebownisko, Nową Wieś oraz Jasionkę- mówi Monika Konopka z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

  Wśród prac znajdzie się również przebudowa skrzyżowań i budowa rond na skrzyżowaniach z drogami powiatowymi, budowa ścieżek rowerowych, przebudowa i budowa zatoczek rowerowych, budowa miejsc do zawracania, budowa przepustów w tym dostosowanych do pełnienia funkcji przejść dla zwierząt, nasadzenia drzew i krzewów, budowę elementów ochrony środowiska, w tym ekranów akustycznych, budowę barier drogowych i balustrad, wykonanie kompletnego oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  Dokumentacja dotycząca drogi jest kompletna. PZDW posiada wszystkie dokumenty potrzebne do wykonania drogi, w tym ZRID, czyli decyzję od wojewody podkarpackiego. Zakończenie budowy drogi planowane jest na wrzesień 2023 roku. Przewidywany koszt budowy to ponad 140 mln złotych. Pieniądze na inwestycje zostały zapisane w budżecie województwa w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Samorząd zamierza złożyć również wniosek do Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  – Nabór wniosków już ruszył, jesteśmy prawie gotowi. W przyszłym tygodniu chcemy złożyć wniosek, aby uzyskać wsparcie finansowe dla tej inwestycji z unijnego programu dedykowanego dla Polski Wschodniej – tłumaczy Piotr Miąso, dyrektor PZDW.

  O inwestycji mówi również Władysław Ortyl marszałek województwa podkarpackiego:

  – Bardzo zależy nam na realizacji tej inwestycji. W ten sposób uzyskamy nowe, szybkie połączenie  Rzeszowa z lotniskiem w Jasione i drogą S19 prowadzące przez ulicę Lubelską – mówi marszałek Władysław Ortyl.

  Celem projektu oprócz sprawnego połączenia Rzeszowa jest także poprawa bezpieczeństwa ruchu, w szczególności użytkowników niechronionych (pieszych, rowerzystów), poprawa komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców zamieszkałych w bezpośrednim sąsiedztwie drogi i dostosowanie parametrów drogi do obowiązujących wymogów technicznych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -