środa, 28 lutego, 2024
+

  Weekendowa akcja szczepień w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim

  Polecamy

  Zuzanna Jarosz
  Zuzanna Jarosz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W najbliższy weekend Podkarpacki Urząd Wojewódzki we współpracy z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, przeprowadzi na terenie urzędu akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. Nie trzeba umawiać się na wizytę – można przyjść prosto z ulicy!

  Od początku października trzykrotnie wzrosła liczba osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa. W szczególności są to osoby niezaszczepione. Na Podkarpaciu 72 pacjentów wymaga leczenia przy pomocy respiratora. Pandemia dalej daje się we znaki. Powstrzymajmy kolejną falę COVID-19!

  Dziś odbyła się konferencja prasowa poświęcona bieżącej sytuacji epidemicznej. Wzięli w niej udział: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Adam Sidor.

  Najwięcej pacjentów przebywa w szpitalach: w Przemyślu, Sanoku, szpitalu tymczasowym w Rzeszowie oraz w Łańcucie. Natomiast w 54 jednostkach oświatowych Podkarpacia częściowo zawieszono zajęcia

  -poinformowała wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart

  Wojewoda dodała również, że od  początku pandemii wyposażamy szpitale w niezbędny sprzęt wspierający pracę medyków. Szczególnie jesienią ubiegłego roku i wiosną bieżącego – do placówek ochrony zdrowia trafiły setki respiratorów, kardiomonitorów, niezbędna aparatura do terapii high-flow i dziesiątki innych urządzeń wykorzystywanych w walce z ciężkim przebiegiem choroby.

  Jednak, aby zapobiec chorobie i jej ciężkim skutkom, należy się zaszczepić.

  fot. materiały prasowe

  Tygodniowo wykonujemy ponad 20 tys. testów. 7% to wyniki pozytywne. Jest to poniżej średniej krajowej, która oscyluje w okolicach 10%

  – mówił Adam Sidor, wojewódzki inspektor sanitarny

  Akcja szczepień skierowana jest do wszystkich zainteresowanych szczepieniem (również dawką przypominającą), którzy posiadają aktywne e-skierowanie. Każdy chętny będzie mógł zaszczepić się jedną z dwóch szczepionek: Johnson&Johnson lub Pfizer.

  fot. materiały prasowe

  Godziny pracy punktu szczepień:

  • 6 listopada punkt szczepień będzie otwarty od godz. 9.00 do 14.00
  • 7 listopada punkt szczepień będzie otwarty od godz. 10.00 do 16.00
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com