środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Śmierć Janusza Witowicza. Mistrz fotografii zmarł w wieku 83 lat

  Polecamy

  Zuzanna Jarosz
  Zuzanna Jarosz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj odszedł od Nas wybitny fotografik, dokumentalista i fotoreporter – Janusz Witowicz. Autor zdjęć, które zapisały się na kartach historii polskiej fotografii reportażowej. Gigant w swoim fachu, obdarzony niezwykłym okiem.

  Janusz Witowicz urodził się 16 grudnia 1937 r. w Tarnopolu. Był Członkiem Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, Członkiem Rzeszowskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz honorowym Członkiem Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Były fotoreporter rzeszowskich Nowin, od lat współpracujący z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Udostępniał kolekcje swoich fotografii do wystaw opracowywanych przez IPN oraz publikacji naukowych i albumów. 

  Mieszkał, fotografował i tworzył w Rzeszowie. Jego atrybutem był aparat… i rower. Artystyczny debiut Janusza Witowicza miał miejsce w 1966 roku – wówczas został laureatem I nagrody w II wystawie Fotografii Artystycznej Studentów Warszawy. Miejsce szczególne w jego twórczości zajmowała fotografia kreacyjna , fotografia reportażowa oraz fotografia przyrodnicza. Był autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych: ogólnopolskich, międzynarodowych, indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Jego fotografie wielokrotnie prezentowane na wystawach pokonkursowych, otrzymywały wiele akceptacji, medali, nagród, wyróżnień, dyplomów, listów gratulacyjnych.

  Janusz Witowicz był jedyny w swoim rodzaju. Żegnamy go z wielkim żalem. Zostaną po nim liczne zdjęcia, wystawy fotograficzne i masa wspomnień.

  Źródło: Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne/ IPN

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com