15,4 C
Rzeszów
środa, 5 października, 2022
+

  Akcja zbiórki krwi NZS Uniwersytetu Rzeszowskiego

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Studenci NZS Uniwersytetu Rzeszowskiego podsumowali akcję zbiórki krwi, którą przeprowadzili w dniach 11 i 25 października. Pierwsza zbiórka odbyła się na ul. Powstańców Warszawy pod Kinem Helios, druga w Kampusie Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana 16C.

  Była to XII zbiórka krwi organizowana przez studentów z Uniwersytetu Rzeszowskiego. W trakcie dwóch dni trwania akcji do oddania krwi zarejestrowało się 68 studentów, 40 z nich oddało krew. Dzięki akcji RCKiK w Rzeszowie zyskało 18 litrów krwi.

  Czym jest projekt Wampiriada organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów?

  Jest to cykliczna akcja skierowana głównie do studentów i pracowników uczelni, jednak każda zainteresowana osoba może wziąć w niej udział. Projekt ten odpowiada na nieustający niedobór krwi, która niejednokrotnie ratuje ludzkie życie- mówi Monika Borek koordynator akcji.

  Dlaczego więc studenci organizują tą akcję?

  W ten sposób chcemy uświadomić, jak wiele dla ciężko chorych i rannych w wypadkach, znaczy każda kropla krwi. Dzięki akcji możemy propagować postawę obywatelską wśród studentów Rzeszowskich uczelniinformuje koordynatorka akcji.

  Apelujemy do oddawania krwi. Już dziś możesz wybrać się do Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na ul. Wierzbowej 14 i uratować komuś życie. Nie czekaj. Sprawdź jak wygląda obecnie sytuacja z krwią na stronie RCKiK w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -