Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, oraz Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych, podpisali porozumienie o współpracy, a także porozumienie w sprawie patronatu honorowego.
Do zawartej umowy doszło 25 października, w sali Senatu Politechniki Rzeszowskiej. W spotkaniu udział wzięli również, ze strony Politechniki Rzeszowskiej: prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr hab. inż Roman Zajdel, prof PRz, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej dr Sławomir Wolski. Z kolei po stronie Zespołu Szkół Elektronicznych uczestniczyli: dyrektor mgr Stanisław Sienko, Wioletta Kulczyńska, Monika Rożak, Ineza Wilusz, oraz Wojciech Chmiel.
Jak powiedział Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelik:
„Jestem przekonany, że ta współpraca będzie się rozwijać i pozwoli nam wykształcić kadry, które znakomicie będą się wpisywać w zapotrzebowanie rynku pracy w naszym regionie. To bardzo nowoczesna szkoła, której profil kształcenia jest zbieżny z naszymi kierunkami studiów i mam nadzieję, że absolwenci Zespół Szkół Elektronicznych będą wybierać studia na Politechnice Rzeszowskiej. Specjaliści z zakresu informatyki, automatyki czy elektroniki są bardzo poszukiwani na rynku pracy. Wiemy o tym doskonale, ponieważ pracodawcy sami zgłaszają nam potrzebę kształcenia inżynierów z tych obszarów”
W ramach porozumienia, Politechnika Rzeszowska zobowiązała się do, między innymi: organizowania corocznego spotkania w celu wymiany doświadczeń, uwag, dalszego rozwijania nawiązanej współpracy, czy przeprowadzania przez pracowników uczelni otwartych wykładów, prezentacji lub innego rodzaju spotkań na terenie szkoły.
Z kolei Zespół Szkół Elektronicznych, zobowiązał się do między innymi: umieszczenia na stronie szkoły oraz w materiałach rekrutacyjnych i reklamowych informacji o zawarciu porozumień, umożliwienia przeprowadzenia na terenie placówki akcji informacyjnej zorganizowanej przez Politechnikę Rzeszowską, czy wyrażenia zgody oraz udzielenia pomocy w przypadku zamiaru zorganizowania przez Politechnikę Rzeszowską punktu informacyjnego na terenie szkoły.
Jeśli chodzi o patronat honorowy, to Politechnika Rzeszowska zobowiązała się do między innymi: organizowania dla uczniów klas politechnicznych dodatkowaych zajęć na terenie uczelni lub szkoły, przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Rzeszowskiej, czy do objęcia opieką naukową zdolnych uczniów klas politechnicznych w ich rozwoju.