2,3 C
Rzeszów
sobota, 3 grudnia, 2022
+

  Uroczyście pożegnano odchodzącego na emeryturę Krzysztofa Szczepanika – Wizytatora Szkół Artystycznych Regionu Podkarpackiego

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas październikowej sesji sejmiku województwa podkarpackiego uroczyście pożegnano odchodzącego na emeryturę Krzysztofa Szczepanika – Wizytatora Szkół Artystycznych Regionu Podkarpackiego.

  Przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz oraz marszałek województwa Władysław Ortyl przekazali na ręce odchodzącego na emeryturę Krzysztofa Szczepanika list z podziękowaniami za lata pracy oraz pamiątkowy herb województwa i szklanego anioła.

  Słowo wstępne do uroczystej chwili wygłosił wiceprzewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś. 

  Stworzył Pan swoisty klimat współpracy środowiska artystycznego Regionu. Pana profesjonalizm wsparty szacunkiem dla każdego człowieka, zwłaszcza młodego, w procesie rozwoju talentu przyczynił się do sukcesu wielu szkół artystycznych Podkarpacia. Pragniemy również podziękować za Pana aktywność społeczno-patriotyczną. Wiele spotkań, wydarzeń czy uroczystości miało ogromną wartość dzięki Pana osobistemu zaangażowaniu.

   – napisano w pożegnalnym liście.

  Krzysztof Szczepaniak apelował do Samorządu Województwa o dalszą opiekę i rozwój sieci szkół muzycznych w regionie. Podkreślał, że w ciągu jego pracy jako wizytatora udało się powiększyć liczbę takich szkół z kilkunastu do 50. A młodych zdolnych ludzi jest w regionie bardzo dużo i zapotrzebowanie na takie szkoły jest ogromne.

  To ważna i wzruszająca chwila. Mogę powiedzieć, że ta praca dawała mi wielkie zadowolenie, bo miałem kontakt z młodymi, utalentowanymi ludźmi. 

  – mówił.

  Przez wiele lat Krzysztof Szczepanik był także osobą, której niepowtarzalny głos kojarzono z wieloma uroczystościami i wydarzeniami.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com