15 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Muzyczne rozstrzygnięcie X Festiwalu Piosenki Kasi Sobczyk w Tyczynie

  Polecamy

  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Tyczynie odbył się X Festiwal Piosenek Kasi Sobczyk ,, O Złotą Różę Małego Księcia”. Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowały następujące osoby Emilia Czeluśniak, zespół wokalny ,, Wesołe Nutki” z pracowni wokalnej Pani Iwony Josse-Jakubiec oraz Elena Jakubiec i Marcelina Drupka z pracowni wokalnej Pani Dominiki Kindrat.

  W kategorii wiekowej 10-15 lat Emilia Czeluśniak zajęła III miejsce, natomiast Zespół wokalny ,, Wesołe Nutki” zdobył I miejsce oraz Elena Jakubiec zdobyła I miejsce. W kategorii wiekowej 16+ II miejsce zdobyła Marcelina Drupka.

  Kazimiera Sawicka, znana wszystkim jako Katarzyna Sobczyk, urodziła się 21 lutego 1945 r. w Tyczynie, jest patronką Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we wspomnianej miejscowości. Jej największe przeboje, to „O mnie się nie martw”, „Nie bądź taki Szybki bill”, „ Był taki ktoś”, „Trzynastego” czy „Mały książę”.

  Szczyt jej kariery muzycznej przypadał na lata 60. i 70. Wielu mieszkańców Tyczyna z sentymentem wspomina jeszcze jej koncert z roku 66., kiedy to sala Domu Kultury w Tyczynie wypełniona była publicznością po brzegi, a owacji na stojąco nie było końca. Po raz ostatni wokalistka wystąpiła w Tyczynie w 2008 r. Zmarła 28 lipca 2010 r.

  źródła: MDK, GospodarkaPodkarpacka.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -