0 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie w końcu powstanie ?

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Pierwszy projekt dotyczący budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie pojawił się w 2015 roku. Przez poprzednie lata niewiele wydarzyło się w tej sprawie. W poniedziałek przed południem Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl poinformował o wsparciu budowy nowego obiektu przez zarząd województwa.

  Powstanie takiego kompleksu sportowego jest bardzo ważną inwestycją, ponieważ nie ma w Rzeszowie obiektu, który pozwoliłby na zrealizowanie zawodów na poziomie krajowym oraz międzynarodowym. Głos odnośnie tej kwestii zabrał sam marszałek:

  Zarząd Województwa Podkarpackiego, jeszcze raz podkreśla, że ta inwestycja jest bardzo ważna z punktu widzenia miasta Rzeszowa oraz województwa podkarpackiego. Nie ma takiej infrastruktury, która by odpowiadała warunkom organizacji zawodów na poziomie krajowym i międzynarodowym. To jest taka dosyć wstydliwa biała plama na mapie województwa podkarpackiego w tym zakresie.

  Zarząd województwa zadeklarował dofinansowanie 8 mln zł. Obecnie koszt inwestycji wyceniany jest na 120 mln zł. Ministerstwo sportu deklaruje dofinansowanie do 50 procent całkowitej kwoty. Resztą kosztów ma się podzielić samorząd miasta i wojewódzki. Marszałek zapewniał dziś, że wsparcie będzie zwiększone, ale kwota jeszcze nie jest określona. Poinformował także, że budżet województwa w tym roku zostanie ustalony na koniec grudnia. Kontakt z prezydentem miasta w tej sprawie jest podtrzymywany.

  Wicemarszałek Piotr Pilch przekazał kibicom Resovii, że spotkanie z nimi miało sens i dzięki temu prace nad projektem nabrały dobrego kierunku. Zadeklarował również o zwiększeniu kwoty do budżetu. Radny Województwa Karol Ożóg poinformował, że miasto dysponuje już wszystkimi odpowiednimi gruntami do realizacji tego przedsięwzięcia. Na koniec konferencji wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś powiedział, że budowa tego obiektu ma ogromne znaczenie dla rozwijania podkarpackiej młodzieży. Trenerzy muszą mieć dobre warunki do treningu z nowymi talentami aby Ci mogli kiedyś zostać mistrzami. Dlatego ta inwestycja nie może być źle realizowana.

  fot. cwks-resovia.pl (projekt Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki)

  Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki ma powstać na terenie stadionu Resovii przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Projekt zakłada nowoczesny obiekt z miejscami dla 10 tys. kibiców, a pod jedną z trybun ma znajdować się kryta bieżnia, do treningów podczas złej pogody oraz zimy. Spekuluje się także, że w planach mają zostać uwzględnione wymogi dla boiska piłkarskiego na najwyższym krajowym poziomie, jednak oficjalnie nie zostało to potwierdzone.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com