środa, 7 czerwca, 2023
+

  Akrobatyka na najwyższym poziomie w wykonaniu Mileny Lew, Nikoli Kamińskiej i Wanesy Kamińskiej, podczas Cyrku Zalewskiego

  Polecamy

  Monika Służały
  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ostatnim czasie, w Warszawie odbył się XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej, spośród wielu artystów to właśnie Milena, Nikola i Wanesa wyróżniły się na tle innych, pokazując swój niezwykły talent.

  Klub Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie, może śmiało pochwalić się sukcesem dziewczyn, ponieważ podczas festiwalu zdobyły nagrodę specjalną Cyrku Zalewski oraz nagrodę Jury Dziecięcego.

  Cyrk Zalewski w Warszawie to kontynuacja wielopokoleniowej tradycji rodzinnej, dla której to miejsce jest całym życiem. Wszystko zaczęło się już 7 pokoleń wcześniej kiedy to pradziadkowie, dziadkowie, a potem rodzice zakładali swoje cyrki lub występowali jako artyści cyrkowi.

  Cyrk dziadków o nazwie  Cyrk Harriego jeździł po terenach Polski, Czech i Rosji. Babcia Anna Nowotna była tancerką oraz zajmowała się woltyżerką na koniach, a dziadek Rudolf Nowotny prócz akrobacji i tresury przeróżnych zwierząt brał udział w modnych wówczas walkach zapaśniczych. Ciocia Anna była ekwilibrystką na linie, a ojciec antypodystą (żonglerka nogami) i treserem koni.

  źródła: Klub Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie, Cyrk Zalweski

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com