32,7 C
Rzeszów
czwartek, 30 czerwca, 2022
+

  Policjanci odwiedzili Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie w ramach akcji edukacyjnej

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie zorganizowała ,,Dzień Bezpieczeństwa”. W ramach inicjatywy szkołę odwiedzili rzeszowscy policjanci. Ich zadaniem było przybliżenie młodzieży pracy policji oraz wykonywanych przez nią zadań.

  We współpracy z Komendą Wojewódzką oraz Komendą Miejską Policji w Rzeszowie, w Zespole Szkół nr 2 odbył się ,,Dzień Bezpieczeństwa”. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu podzielonym na część teoretyczną – poświęconą zagadnieniom dotyczącym bezpieczeństwa oraz na praktyczną – poświęconą pokazom związanym z pracą policjantów i wykorzystywanym przez nich sprzętem.

  fot. materiały policji podkarpackiej

  Policyjną prezentację rozpoczęła wizyta przewodnika psa służbowego z komendy miejskiej – sierż. sztab. Karoliny Wielg, której towarzyszył pies patrolowo-tropiący Nitro. Tematem wiodącym spotkania z przewodnikiem było bezpieczeństwo podczas kontaktów z psem – jak nawiązywać relacje ze zwierzęciem, jak podchodzić do psa, aby nie wzbudzać jego agresji. Przewodniczka opowiadała również zebranym o specyfice swojej pracy, w której na co dzień asystują psy wyszkolone do rożnych zadań np. patrolowych, tropiących, wykrywania zapachu materiałów wybuchowych lub narkotyków. Uczniowie dowiedzieli się o zasadach rekrutacji psów do służby w policji oraz procesie ich szkolenia. Prelekcja została uzupełniona pokazem wyszkolenia psa, jego umiejętności reagowania na wydawane przez przewodnika polecenia. Duże wrażenie wywarł na zebranych pokaz poleceń wydawanych gestami.

  fot. materiały policji podkarpackiej

  Asp. Jerzy Ossoliński z komendy wojewódzkiej i st. asp. Tomasz Surowiak z komendy miejskiej – przeprowadzili prelekcje dotyczącą handlu ludźmi. Rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie podczas wyjazdów zagranicznych, turystycznych i zarobkowych. Przestrzegali, jak rozpoznać i uniknąć zagrożeń związanych z wyjazdami i z podejmowaniem pracy za granicą.

  Kolejny wykład poprowadziła kom. Renata Bednarska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Poświęcony był on zagrożeniom w ruchu drogowym, zasadom odpowiedzialności za popełnione wykroczenia. Prowadząca omówiła również najnowsze zmiany w przepisach o ruchu drogowym.

  fot. materiały policji podkarpackiej

  Na placu przed szkołą odbywał się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz demonstracja policyjnych radiowozów. Podkom. Jacek Siek opowiadał uczniom o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Swoje wystąpienie uzupełniał pokazami z wykorzystaniem fantoma. Okazało się, że uczniowie posiadają już podstawową wiedzę z tego zakresu. Jednak uwagi przekazane przez policjanta, który ma uprawnienia ratownika medycznego, były cennym uzupełnieniem tej niezwykle ważnej wiedzy.

  fot. materiały policji podkarpackiej

  St.asp. Andrzej Kluz zaprezentował samochód marki Bmw, będący na wyposażeniu policjantów wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej. Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej asp. Tomasz Moskal i sierż. sztab. Grzegorz Jopek zaprezentowali najnowszy nabytek rzeszowskich policjantów – Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. Opowiadając o swojej pracy podczas obsługi zdarzeń drogowych, prezentowali bogate wyposażenie nowego radiowozu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -