wtorek, 26 września, 2023
+

  Aż 667 szkoleń z pierwszej pomocy w Rzeszowie z inicjatywy Centrum Medycznego Medyk

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Z inicjatywy CM Medyk w Rzeszowie odbędzie się 667 szkoleń z pierwszej pomocy. Pierwsze rusza już jutro. Uczestnicy poza nabyciem praktycznych umiejętności dowiedzą się, jak dbać o własne zdrowie, a także będą mieli okazję wykonać podstawowe badania czy zaszczepić się. Prozdrowotne działania placówki wspiera m.in. Prezydenta Miasta Rzeszowa.

  Już 23 października w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu szkoleń z pierwszej pomocy, które organizuje CM Medyk. Uczestnicy wydarzenia zostaną m. in. przeszkoleni z użycia Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego w pokazie „Ratowanie jest proste”. Wysłuchają także prelekcji na temat wpływu sposobu odżywiana na zdrowie, dowiedzą się jak komponować posiłki, aby czerpać z jedzenia to co najlepsze. Prowadzący przypomną również o tym, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych pakietów badań, np. w ramach programu Profilaktyka 40+.

  fot. materiały prasowe

  – Zdrowie oraz bezpieczeństwo mieszkańców całego regionu jest dla nas bardzo ważne. Dlatego kładziemy duży nacisk na działania, mające na celu zarówno edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy, jak również budowania świadomości w zakresie przeciwdziałania groźnym chorobom. Planujemy zorganizować w sumie 667 szkoleń i nie jest to przypadkowa liczba – tyle właśnie lat liczy nasze miasto. Mam nadzieję, że nasze działania spotkają się z zainteresowaniem Rzeszowian. Jest to szczególnie ważne w kontekście obecnej sytuacji i wyzwań związanych z odbudowywaniem zdrowia Polaków po pandemii

  – mówi dr Stanisław Mazur, Prezes Centrum Medycznego MEDYK.

  fot. materiały prasowe

  Poza możliwością nauczenia się zasad udzielania pierwszej pomocy, uczestnicy spotkań będą mogli dokonać pomiaru ciśnienia i glukozy z palca, uzyskać pomoc w uzyskaniu skierowania na badania w ramach 40+ oraz dowiedzieć się, jak wykonać samobadanie piersi. Dodatkowo każda osoba, która uzyskała już skierowanie na badania w ramach programu 40+, będzie mogła je zrealizować podczas wydarzenia. Na miejscu będzie także możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19, w tym szczepienie 3 dawką przeznaczone dla osób powyżej 50 roku życia.

  Wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu zapraszamy do kontaktu z infolinią pod numerem 517 194 743 (wew. 4). Bieżące informacje na temat kolejnych spotkań edukacyjnych będzie można znaleźć na oficjalnej stronie CM MEDYK https://www.medyk.rzeszow.pl/

  fot. materiały prasowe

  Spotkania edukacyjne dla Rzeszowian są realizowane w ramach szeroko zakrojonej akcji #dajemyserce, która została zainaugurowana 29 lipca. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców, poprzez położenie nacisku na edukację i badania profilaktyczne oraz doposażenie miasta w kolejne defibrylatory AED. Partnerami wydarzenia są: Urząd Miasta Rzeszów, Fundacja Medyk dla Zdrowia, Stowarzyszenie Podkarpacki Klaster Zdrowia i Profilaktyki, Schiller, oraz Urban Lab Rzeszów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com