niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  Stypendium MEiN dla dr inż. Izabeli Zaborniak

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dr inż. Izabela Zaborniak z Politechniki Rzeszowskiej otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych i wybitnych naukowców. Stypendium zostało przyznane na okres trzech lat.

  Pani Izabela skupia się w swoich badaniach naukowych na uzyskiwaniu materiałów polimerowych metodami polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu. Techniki ATRP umożliwiają otrzymywanie polimerów o precyzyjnie zdefiniowanej zarówno strukturze, jak i architekturze. Stypendystka w swoich badaniach stosuje struktury pochodzenia naturalnego, dążąc do uzyskania przyjaznych środowisku materiałów polimerowych.

  Pani doktor posiada bogaty dorobek naukowy- jest to 19 publikacji naukowych w czasopismach międzynarodowych. Swoje doświadczenie poszerzała m.in. uczestnicząc w stażach naukowych w zagranicznych jednostkach naukowych we Włoszech i USA.

  Warto zaznaczyć, że Ministerstwo przeznacza kwotę blisko 42 mln złotych na stypendia dla młodych naukowców. Ministerstwo nagradza młodych naukowców do 35 roku życia. W tym roku wpłynęło 1897 wniosków. Zespół ekspertów z zakresu szkolnictwa wyższego wybrał 217 naukowców, w tym 52 doktorantów, którzy otrzymali stypendium naukowe.

  Foto: Politechnika Rzeszowska

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com