1,2 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  Przed Rafałem Antończakiem najtrudniejsza walka w jego życiu

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  W sobotę 18 września podczas Gali A1 Federation 7 w Jarocinie doszło do tragedii podczas półfinałowego starcia. Rafał Antończak jeszcze tydzień przed walką nie wykazywał żadnych dolegliwości, dlatego jego niespodziewany i niesygnalizowany upadek na mate był ogromnym zaskoczeniem.

  Mistrz Polski a także świata w trakcie walki w formule lethwei ze swoim rywalem – Filipem Rządkiem, zupełnie stracił kontrolę nad swoim ciałem. Po uderzeniu o podest ringu, do zawodnika natychmiast podbiegła ekipa ratunkowo – medyczna. Gala została od razu przerwana a 36 – latek automatycznie został przewieziony do szpitala, w którym niestety przebywa do dziś walcząc o swoje życie.

  Z powodu obrzęku mózgu ciężko jest postawić lekarzom jasną diagnozę, dzięki której łatwiej byłoby zrozumieć powód utarty zdrowia boksera. Federacja  natomiast wydała oficjalne oświadczenie w mediach społecznościowych.

  „Nasz zawodnik Rafał Antończak zasłabł w trakcie półfinałowego pojedynku Lethwei z Filipem Rządkiem. W ringu natychmiast pojawiły się służby ratownicze, które zajęły się Rafałem. Stan zdrowia zawodnika jest najważniejszy dla organizatorów i uczestników gali A1 Federation 7 w Jarocinie, dlatego zakończyliśmy imprezę przedwcześnie, a pojedynek Artura Saladiaka z Denisem Makovskim przenosimy na kolejną galę.

  Wszyscy czekamy na dobre informacje dotyczące stanu zdrowia Rafała i modlimy się o pomyślny finał tej sprawy. Mistrzu, jesteśmy z Tobą! „

  W internecie szybko została utworzona zbiórka na pokrycie kosztów specjalistycznej opieki dla Rafała, która jest konieczna. Leczenie razem z rehabilitacją, może wynosić nawet około 30 tyś złotych miesięcznie. Na stronie Siepomaga.pl można wesprzeć Rafała Antończaka, akcja zbiórki trwa do 23 grudnia tego roku.

  Tutaj znajduje się link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/walka-rafala

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com