1,1 C
Rzeszów
sobota, 4 grudnia, 2021
+

  Spektakl o wewnętrznym konflikcie człowieka. ,,Faust” już wkrótce na deskach Teatru Przedmieście

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już wkrótce w Teatrze Przedmieście odbędzie się premiera sztuki ,,Faust” na podstawie klasycznego dzieła literackiego Johanna Wolfganga Goethego oraz „Tragicznych dziejów doktora Fausta” Christophera Marlowe’a.

  24 i 30 października w Teatrze Przedmieście (ul. Reformacka 4 w Rzeszowie) o godzinie 18:00 będzie można wziąć udział w premierze spektaklu ,,Faust”. Cena biletu będzie wynosić 40 złotych.

  Teatr Przedmieście ponownie sięga po wielką literaturę, Aneta Adamska bierze na warsztat arcydzieło literatury światowej: „Fausta” Johanna Wolfganga Goethego. Nie będzie to jednak klasyczna repertuarowa pozycja, ale jak zwykle sztuka przefiltrowana przez autorską wizję reżyserki.  W naszym spektaklu mieszają się elementy ludyczne i misteryjne, a widz staje się świadkiem wewnętrznej przemiany bohaterów.

  fot. materiały prasowe

  W warstwie tekstowej scenariusza oprócz tekstu Goethego znajdą się fragmenty dramatu „Tragiczne dzieje doktora Fausta” Christophera Marlowe’a. To opowieść o wewnętrznym konflikcie jakie toczy się w duszy każdego człowieka.

  Tytułowy Faust pragnie poznać i zrozumieć prawa rządzące światem, pragnie konfrontacji z Bogiem i spotkania z siłami piekła, wreszcie pragnie doświadczyć czystej, romantycznej miłości. Głównym pytaniem tego spektaklu jest: co stanie się z nami, jeśli zapomnimy o Bogu? Co stanie się z naszą duszą, jeśli zapomnimy, że to jedyna nieśmiertelność jaką tutaj mamy na ziemi…

  fot. materiały prasowe

  reżyseria i adaptacja tekstu: Aneta Adamska-Szukała
  scenografia: Aneta Adamska-Szukała, Paweł Sroka
  muzyka: Jakub Adamski
  występują: Aneta Adamska-Szukała, Iwona Błądzińska, Kinga Waleń, Natalia Zachwieja, Jakub Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała

  Rezerwacje pod tel. 667714730

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -