9,6 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 marca, 2023
+

  Podpisano akt erekcyjny pod budowę nowej siedziby Sądu i Prokuratury Rejonowej w Nisku

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj, 18 października 2021r. przy ul. Jana Marii Gisgesa 1 w Nisku odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Sądu i Prokuratury Rejonowej. W uroczystości wziął udział m.in. inicjator budowy Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł.

  Podpisanie aktu erekcyjnego, czyli dokumentu rozpoczynającego w uroczysty sposób budowę oraz jego wmurowanie w fundament to jeden z najważniejszych elementów każdej inwestycji. W uroczystym wydarzeniu w Nisku wzięli zatem udział m.in. przedstawiciele rządu, wymiaru sprawiedliwości oraz władz samorządowych.

  Na akcie pojawiły się podpisy: Wiceministra Sprawiedliwości – dr hab. Marcina Warchoła, Prezesa Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie – Marka Klimczaka, Dyrektorki Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie – Elżbiety Pępiak, Prezesa Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu – dr Szymona Rożka, Prezeski Sądu Rejonowego w Nisku – Anny Lipiarz, Prokuratora Okręgowego w Tarnobrzegu – Janusza Woźnika, Prokuratora Rejonowego w Nisku – Piotra Walkowicza, Dyrektorki Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu – Marty Ziarek, Starosty Niżańskiego – Roberta Bednarza, Burmistrza Gminy i Miasta Nisko – Waldemara Ślusarczyka, Burmistrza Gminy i Miasta Nisko (kadencja 2014-2018) – Juliana Ozimka, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nisku – Marcina Folta, Proboszcza Sanktuarium św. Józefa w Nisku – ks. kan. dr Kazimierza Hara, Przedstawiciela Generalnego Wykonawcy EBS BUD Sp. z.o.o Warszawa – Filipa Tuszyńskiego.

  źródło: nisko.pl

  Budowa obiektu została zainicjowana kilka lat temu przez Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła, przy wsparciu ówczesnego burmistrza Gminy i Miasta Nisko Juliana Ozimka.

  Realizacja tej inwestycji pozwoli na zabezpieczenie potrzeb lokalowych Sądu i Prokuratury w Nisku, gdzie występują niedobory powierzchni. To również wspaniały lokalny impuls do dalszego rozwoju społeczności.

  – napisał w mediach społecznościowych Marcin Warchoł tuż po uroczystości.

  źródło: nisko.pl

  Warto wspomnieć, że według planów siedziba Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Nisku będzie miała 3700 m² i będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajdować się będzie:

  • pięciu sal rozpraw,
  • pokoje biurowe dla sędziów,
  • pomieszczenia Biura Obsługi Interesantów czy
  • Przyjazny Pokój Przesłuchań,
  • pomieszczenia dla pracowników zatrudnionych w Oddziale Informatycznym Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie oraz Referendarzy Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu.

  Ponadto w budynku ulokowane będzie pomieszczeń archiwum Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która boryka się z niedoborem powierzchni archiwalnej.

  źródło: nisko.pl
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com