wtorek, 19 marca, 2024
+

Chrobry Głogów na kolanach!

W meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi Resovia podejmowała Chrobrego Głogów, którego rozbiła 3:0. To spotkanie może kandydować na najlepszy mecz sezonu w wykonaniu „pasiaków”.

Mecz zapowiadał się wyrównanie, ze względu na podobne miejsce w tabeli obydwu ekip, jednak po pierwszym gwizdku sędziego wszystkie zapowiedzi były nieaktualne.

Resovia mocno weszła w mecz. Przeważała w każdym aspekcie gry. Już w 12 minucie bramkę zdobył Rafał Mikulec, jednak tak jak w poprzedniej kolejce, jak i w tym spotkaniu, nie została mu ona uznana.

„Gospodarze” ciągle napierali, czego efektem była bramka samobójcza, po pięknym szczupaku w wykonaniu Mawrudisa Bugaidisa.

Na kilka minut przed przerwą, po kolejnym fatalnym błędzie obrony gości, bramkę na 2:0 zdobył Marek Mróz.

Po zmianie stron Resovia oddała inicjatywę Chrobremu, jednak poza posiadaniem piłki na nic się to nie zdało.

W 69 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Aleksander Komor, który wykorzystał szanse i zamknął mecz. Olek, mimo że jest środkowym obrońcą, ma już w tym sezonie 3 bramki. Dobrze spisuje się w defensywie jak i w ofensywie. Przyszedł do Resovii przed sezonem, więc jest to bardzo udany transfer w wykonaniu włodarzy klubu.

Resovia podtrzymuje zwycięską passę, po tym jak w poprzedniej kolejce pokonała Zagłębie Sosnowiec.