+

Asseco Resovia zwyciężyła z Czarnymi Radom

Piotr Litewski Jr.
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl

W 3. kolejce nowego sezonu Plus Ligi, siatkarze Asseco Resovii pokonali Czarnych Radom 3:0. Gra w dwóch pierwszych setach była wyrównana, ale ostatecznie wszystkie partie wygrali gospodarze.

Po ostatniej porażce z GKS Katowice, podrażnieni rzeszowianie chcieli zadowolić swoich kibiców zwycięstwem z Czarnymi Radom. Był to powrót rzeszowskiej publiczności na halę Podpromie po 599 dniach.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Niespodziewanie drużyna gości postawiła gospodarzom ciężkie warunki do gry. Ostatecznie jednak Resovia przy wyniku 23-23 była bardziej skoncentrowana i wygrała 25-23.

Drugi set przebiegał po dyktando gospodarzy do wyniku 20-13. Wtedy fantastyczną serią punktową popisali się siatkarze z Radomia, odrabiając aż 6 punktów z rzędu. Radomianie wyszli nawet na prowadzenie 23-24, jednak znów końcówka należała do graczy Resovii, którzy zdobywając 3 punkty z rzędu, wygrali 26-24.

Ostatni set od początku do końca przebiegał zgodnie z planem drużyny z Rzeszowa (25-14), co ostatecznie dało gospodarzom kolejne 3 punkty w ligowej tabeli.