0,9 C
Rzeszów
piątek, 3 lutego, 2023
+

  Jedyna na świecie inteligentna wiata przystankowa z Rzeszowa jedzie na targi Smart City Expo

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  ML System S. A. wspólnie z Rzeszów – stolica innowacji będzie promował fotowoltaiczne rozwiązania małej architektury dla nowoczesnych miast podczas targów Smart City Expo, które odbędą się w dniach 21-22 października 2021 r. w Warszawie. „Gwiazdą” na stoisku ML SYSTEM będzie inteligentna, fotowoltaiczna wiata przystankowa „Lisa-Kuli 01” z Rzeszowa.


  Pomysł wspólnej promocji na targach powstał podczas uroczystego otwarcia i przekazania inteligentnej wiaty przystankowej na rzecz Gminy Miasto Rzeszów. Była to nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego, w którym Rzeszów otrzymał tytuł „Energetyczny Innowator Roku”. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie fotowoltaiczną wiatą przystankową Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa zdecydował o użyczeniu wiaty i przeniesieniu jej na czas targów na stoisko ML SYSTEM.

  Jesteśmy dumni, że właśnie w Rzeszowie przy jednej z głównych ulic w centrum miasta stoi jedyna na świecie tak nowoczesna fotowoltaiczna wiata przystankowa. Z uwagi na to, że na jednej z szyb znajduje się duży herb Rzeszowa oraz logo ZTM Rzeszów, a przystanek na wielu osobach robi ogromne wrażenie, dzięki obecności na targach chcemy pokazać go szerokiej publiczności.

  – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

  W wiacie przystankowej zintegrowanych jest wiele użytecznych funkcji wykorzystujących najnowsze technologie, a wpływających na komfort pasażerów. Są to m.in.:

  • funkcja ogrzewania przestrzeni wewnętrznej wiaty oraz ławka z funkcją grzania,
  • wyświetlacz zmiennej treści zintegrowany z szybą wiaty, na którym w sposób dynamiczny prezentowane są rozkłady jazdy,
  • ładowanie urządzeń mobilnych w sposób indukcyjny (bezprzewodowy) i przewodowy (USB),
  • dostęp do sieci WiFi dla pasażerów,
  • przestrzeń na defibrylator zintegrowana z przystankiem – szuflada pod ławką,
  • graficzna instrukcja udzielania pierwszej pomocy – nadruk ceramiczny pod ławką.

  Bardzo nas ucieszyła chęć współpracy Gminy Miasto Rzeszów w ramach naszego stoiska targowego. Zależy nam, aby również wszyscy uczestnicy tych targów zarówno z Polski jak i z zagranicy mieli możliwość poznania wszystkich jego zalet.

  – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML SYSTEM.

  Przystanek zostanie zdemontowany w piątek i wróci do Rzeszowa po ok. 10 dniach, po zakończeniu targów. W tym czasie na jego miejscu zostanie postawiony przystanek zastępczy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com