niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Pozyskano środki finansowe na nowe przejścia dla pieszych w powiecie rzeszowskim

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W przyszłym roku powstanie pięć nowych przejść dla pieszych w czterech miejscowościach powiatu rzeszowskiego. Inwestycja zostanie zrealizowana przez Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie. Środki na ten cel udało się pozyskać w naborze uzupełniającym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  W Błażowej, Wysokiej Głogowskiej, Chmielniku oraz Siedliskach powstaną nowe przejścia dla pieszych. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na ten cel przeznaczone zostanie 1,2 miliona złotych. Pozostała część w wysokości ponad 1,1 miliona złotych zostanie sfinansowana ze środków Powiatu. Jeszcze w tym roku Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie chce wyłonić wykonawców tak, by rozpocząć prace w roku 2022.

  W tym roku z Rządowego Funduszu Rozwoju udało się pozyskać 2 miliony złotych na przebudowę dziesięciu przejść w sześciu miejscowościach powiatu: Pogwizdowie Starym w obrębie szkoły podstawowej, Przewrotnem w obrębie szkoły podstawowej, Błażowej w obrębie Zespołu Szkół, Malawie w obrębie szkoły podstawowej oraz Nosówce w obrębie szkoły podstawowej i Górnie. Oprócz środków rządowych na ten cel przeznaczono jeszcze dwa miliony złotych z budżetu Powiatu Rzeszowskiego.

  źródło: strona powiatu rzeszowskiego

  – Nie ustajemy w działaniach mających na celu zdobywanie kolejnych środków na poprawę infrastruktury drogowej w powiecie. Nie szczędzimy na to własnych funduszy. Te inwestycje przynoszą wymierne efekty w postaci poprawy bezpieczeństwa drogowego 

  – mówi starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com