niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  Poznaliśmy zadania, które zostaną zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś odbyło się zaprezentowanie zadań, które głosami mieszkańców zostały wybrane do realizacji w ramach najnowszej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W spotkaniu brali udział m.in. prezydent Konrad Fijołek, zastępca prezydenta Joanna Kaźmierczak, a także rzeszowscy radni.

  Poznaliśmy listę zadań, które zostaną zrealizowane w ramach tegorocznego Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak się okazało, padła rekordowa liczba głosów:

  – W tej edycji RBO oddano aż blisko 71 tys. głosów. To rekord, który pokazuje, że idea budżetu obywatelskiego świetnie się sprawdza

  – mówił z dumną Konrad Fijołek – Prezydent Rzeszowa podczas dzisiejszego spotkania.

  źródło: Biuro Prasowe Urzędu Rzeszowa

  W piątkowej konferencji uczestniczyli: Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta, rzeszowscy radni na czele z Robertem Walawendrem – przewodniczący komisji ds. RBO oraz Tomasz Kamiński – Radny Miasta Rzeszowa przewodniczący klubu Rozwój Rzeszowa. Zgromadzeni zaprezentowali zadania, które zostały głosami mieszkańców wybrane do realizacji w ramach najnowszej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

  – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować rzeszowianom za tak wspaniałą aktywność. W tej edycji RBO został pobity rekord – oddano aż blisko 71 tys. głosów. Dzięki tak dużej liczbie głosów możemy powiedzieć, że ten budżet rzeczywiście jest obywatelski

  – mówił prezydent Konrad Fijołek.

  Wzorem ubiegłych lat zadania, na które głosowali mieszkańcy podzielone były na trzy kategorie. Pierwsza to zadania ogólnomiejskie, druga osiedlowe, trzecia to przedsięwzięcia o charakterze społeczno-kulturalnym.

  źródło: Biuro Prasowe Urzędu Rzeszowa
  źródło: Biuro Prasowe Urzędu Rzeszowa
  źródło: Biuro Prasowe Urzędu Rzeszowa
  źródło: Biuro Prasowe Urzędu Rzeszowa
  źródło: Biuro Prasowe Urzędu Rzeszowa

  W pierwszej kategorii do realizacji zostały wybrane cztery zadania, wśród których znalazły się m.in. urządzenie parków miejskich w rejonie SP 18 przy ul. Bł. Karoliny i w rejonie ul. Starzyńskiego i Brydaka oraz doposażenie rzeszowskich przedszkoli w urządzenia rekreacyjne na place zabaw. W kategorii drugiej wybrane zostały m.in. „Arena-Park Zalesie – poprawa infrastruktury sportowej – kontenerowy zespół szatniowy”, modernizacja placu zabaw oraz części rekreacyjno–sportowej przy budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 przy ul. ul. Rubinowej 4 oraz budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10.W trzeciej kategorii mieszkańcy do dofinansowania wybrali m.in. organizację MOCY ODKRYWCÓW – Rzeszowskiego Pikniku Nauki i Techniki, organizacja zajęć sportowych dla dzieci z rzeszowskich osiedli oraz „Spotkania muzyczne na osiedlu Franciszka Kotuli”.

  – Nagrodę dla najaktywniejszego osiedla – 200 tys. zł na wybraną przez mieszkańców inwestycję – zdobyło osiedle Bzianka

  – poinformowała Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa.

  – W związku z tak dużym zainteresowaniem będziemy chcieli w przyszłym roku zwiększyć pulę pieniędzy do podziału w ramach budżetu obywatelskiego

  – zapowiedział Tomasz Kamiński.

  Prezydent Konrad Fijołek zdradził także, że część projektów, która nie zdobyła wystarczającej liczby głosów i nie została zakwalifikowana do realizacji w ramach RBO, jego decyzją zostanie wprowadzona do przyszłorocznego budżetu. Chodzi m.in. o projekt nasadzenia drzew na wszystkich rzeszowskich osiedlach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com