środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Stowarzyszenie „Pro Carpathia” zaprasza do odkrywania regionu wizytując podkarpackie winnice

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Degustacja win w miejscu ich powstania stała się modą, ale też nową formą podróżowania. Karpacki Szlak Wina zabiera turystów i gości na podróże po jednym z najwspanialszych regionów winiarskich w Polsce oferując przy tym inne atrakcje tego regionu.

  Karpacki Szlak Wina to unikalny i nowoczesny produkt turystyczny, którego celem jest promocja i rozwój enoturystyki w Karpatach. Szlak powstał w 2017 roku z inicjatywy Stowarzyszenia „Pro Carpathia” oraz grupy winiarzy reprezentującej 20 winnic. Obecnie na szlaku jest 29 winnic z Polski i Słowacji, co niewątpliwie sprawia że jest to wyjątkowy szlak enoturystyczny w tej części Europy.

  Od 2017 r. Stowarzyszenie „Pro Carpathia”, jako operator szlaku animuje i rozwija go, poprzez różne przedsięwzięcia m.in. wprowadzenie do obrotu wina podkarpackiego oraz wprowadzenie „półki z winem” (certyfikowanego przez Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia) do renomowanych obiektów gastronomicznych i hotelowych, szkolenia dla winiarzy i branży okołoturystycznej czy objazdy po szlaku.

  Jednym z ostatnich przedsięwzięć jest realizowane zadanie publiczne pt. „Odkryj Podkarpackie Winnice”, dzięki wsparciu finansowemu Województwa Podkarpackiego (w okresie 1.06.2021 r. – 15.10.2021 r.). Głównym celem realizacji zadania jest rozwój i promocja szlaku – Karpacki Szlak Wina, jako ważnego, regionalnego produktu turystycznego wzmacniającego wizerunek Podkarpacia poprzez wzmocnienie oferty enoturystyczny w regionie. W ramach zadania, została wydana kolejna edycja przewodnika „Karpacki Szlak Wina ”  oraz rysowana mapa przedstawiająca winnice znajdujące się na szlaku oraz atrakcje turystyczne, które są w pobliżu. Ponadto, została rozbudowana strona internetowa www.karpackiszlakwina.pl o atrakcje znajdujące się w pobliżu każdego z obiektów oraz nowe obiekty,  celem wzmocnienia oferty turystycznej regionu. W ramach  zadania do szlaku dołączyły kolejne 3 nowe winnice tj. Winnica Arbor z Bolestraszyc, Winnica Spotkaniówka z Połomii oraz Winnica Stańkowa ze Stańkowej wzbogacając ofertę szlaku.

  Karpacki Szlak Wina systematycznie poszerza swoje działania, zarówno poprzez włączanie kolejnych winnic jak i podmiotów zainteresowanych we wspólnym budowaniu marki turystycznej Karpackiego Szlaku Wina. W ramach działalności KSW prowadzone są działania informacyjno – promocyjne m.in.: systematyczna aktualizacja strony internetowej oraz prowadzenie profilu w social mediach, wspólna identyfikacja wizerunkowa. Okazjonalnie również wydawane są publikacje i filmy promujące  winnice.

  Należy również podkreślić, iż ważną role w rozwoju enoturystyki w regionie oraz produktów turystycznych m.in. Karpackiego Szlaku Wina odrywa Województwo Podkarpackie. Są to  zarówno działania mające na celu m.in. wsparcie,  promocje oraz popularyzację tej formy turystyki w regionie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com