1,5 C
Rzeszów
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
+

  Przycumuj łódź w Porcie Rzeszów. Już dziś XXV Jubileuszowe Dni Kultury Marynistycznej w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już dwudziesty piąty raz w Rzeszowie odbędą się Dni Kultury Marynistycznej. Podczas podkarpackiego święta żeglarstwa na uczestników czeka wiele atrakcji m.in. koncerty marynarskiej muzyki oraz konkurs plastyczny.

  14 października 2021 roku (czwartek) w Rzeszowie rozpoczną się XXV Jubileuszowe Dni Kultury Marynistycznej. Wydarzenie rozpocznie się dziś o godz. 19:00 w Teatrze Maska w Rzeszowie. Wystąpią znane zespoły wykonujące muzykę szanty: rzeszowski zespół Klang, Mechanicy Shanty oraz duet Andrzej Korycki i Dominika Żukowska.

  źródło: materiały na stronie wydarzenia na Facebooku

  Kolejne wydarzenia w ramach święta kultury marynistycznej odbędą się w listopadzie. W Radiu Rzeszów odbędą się Zaduszki Szantowe, podczas których o oprawę muzyczną zadba Marek Szurawski, Katarzyna Wolnik-Sayna oraz zespół Klang. W Tawernie Żeglarskiej w Rzeszowie zostanie rozstrzygnięty konkurs na Podkarpacki Rejs Roku.

  W ramach wydarzenia w Urban Lab odbędzie się Dziecięcy Festiwal Marynistyczny ,,Rzeszowski Żagielek”. Najmłodsi będą mogli wystąpić ze swoim żeglarskim repertuarem indywidualnie lub grupowo, a najlepsze występy zostaną nagrodzone.

  źródło: materiały na stronie wydarzenia na Facebooku

  Podczas ,,Rzeszowskiego Żagielka” zostanie rozstrzygnięty również konkurs plastyczny ,,Słońce, woda i przygoda” kierowany do uczniów oraz przedszkolaków z całej Polski. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie.

  źródło: materiały na stronie wydarzenia na Facebooku

  Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek. Wydarzenie dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

  Zapraszamy do udziału!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com