21,4 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Zakończono budowę nowych ogrodów kieszonkowych w Rzeszowie. W trakcie realizacji kolejne

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie można już podziwiać pierwsze realizacje ogrodów kieszonkowych, których projekty Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie przedstawił wiosną. Zieleńce powstały na Placu Farnym oraz przy ul. Chmaja. Kolejne inwestycje są w trakcie realizacji.

  Zrealizowano inwestycje związane z kolejnymi ogrodami kieszonkowymi w Rzeszowie, o których władze miasta poinformowały wiosną tego roku. Zmodernizowano przestrzeń na Placu Farnym (koszt 37 tys.zł) oraz zieleniec przy ul. Chmaja ( koszt 30 tys.zł). Projekty zostały przygotowane przez architekt krajobrazu Małgorzatę Buczkowską – pracownika Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

  fot. materiały na stronie Rzeszów- stolica innowacji na Facebooku

  Łącznie zasadzono aż 1500 sztuk roślin. Wśród nich znalazły się m.in. szałwie omszone, jeżówki purpurowe, rozchodniki okazałe i trawy ozdobne. Nie zabrakło też mnóstwa drzew i krzewów, są to m. in. graby pospolite, klony, grusze drobnoowocowe, sosny górskie, jałowiec sabiński, berberys thunberga, rozplenica japońska, miskanty- chiński i cukrowy, hortensje bukietowe i ogrodowa, liatra kłosowa, turzyca sztywna, tawuła japońska, cis pospolity, trzcinnik ostrokwiatowy i krótkowłosy, trzmielina fortune’a.

  Rośliny zostały dostosowane do wymagających warunków miejskich, ale są tak dobrane pod względem kompozycyjnym, aby zapewniały atrakcyjny wygląd zieleńców przez cały rok. Dodatkowo wybierając gatunki roślin, miejscy specjaliści zajmujący się zielenią, położyli duży nacisk na to, aby było jak najwięcej roślin miododajnych.

  fot. materiały na stronie Rzeszów- stolica innowacji na Facebooku

  W tym roku ma również powstać ogród kieszonkowy przy ul. Króla Augusta. Jest to jedno z zadań z pierwszego zielonego pakietu inwestycji, który prezydent Konrad Fijołek wprowadził do tegorocznego budżetu Rzeszowa. Poza łąk kwiatowych, ozdobnych drzew i krzewów, zostaną tam zamontowane huśtawki, parklety, leżaki, ławki i pergole. W następnej kolejności ma powstać ogród kieszonkowy przy ul. Sanockiej. Będzie liczył liczył około kilkadziesiąt arów. 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -