+

Developres pokonuje ŁKS po ponad 150 minutach gry!

Piotr Litewski Jr.
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl

Developres Rzeszów po pięciosetowym boju, ostatecznie pokonał u siebie, w hicie kolejki zawodniczki ŁKS-u.

W mecz lepiej weszły zawodniczki z Łodzi, odskakując na 4 punkty, bowiem rzeszowianki nie mogły skończyć żadnego ataku.

Stephane Antiga nie chcąc dłużej czekać, wykorzystał swój pierwszy czas. To zmotywowało jego zawodniczki, na tyle, by odrobić stratę punktową. Mimo to, pierwszy set nie układał się po myśli gospodarek, lecz rzutem na taśmę udało im się wygrać 25-23.

W kolejnym secie wydawało się, że Developres uskrzydlony zwycięską pierwszą partią, szybko dopełni formalności w drugim secie, w szczególności przy sześciopunktowym prowadzeniu. Tak się jednak nie stało. ŁKS zdołał odrobić straty i wyrównać stan meczu na 1:1.

Kolejne sety, mimo wyrównanych początków należały do Developresu. Trzecią partię rzeszowianki pewnie wygrały 25-19, natomiast w czwartej prowadziły 23-21, by po raz kolejny w tym meczu przegrać na własne życzenie, tracąc 4 punkty z rzędu.

Już na początku tie breaka Developres odskoczył na kilka punktów i utrzymywał przewagę do końca meczu, który trwał ponad 2,5 godziny.

MVP spotkania została kapitan Developresu Jelena Blagojević. To już trzecie zwycięstwo Developresu w trzech pierwszych kolejkach nowego sezonu Tauron Ligi.