piątek, 1 grudnia, 2023
+

  Sabota poświęcona zabawie i nauce. W Rzeszowie odbędzie się Piknik Nauki Eksploracje

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W najbliższą sobotę w centrum miasta odbędzie się Piknik Nauki EKSPLORACJE. To wydarzenie, którego celem jest popularyzacja nauki oraz techniki, propagowanie interaktywnego modelu przekazywania wiedzy, edukacji nieformalnej oraz promocja projektu utworzenia podkarpackiego centrum nauki.


  Podczas Pikniku Nauki EKSPLORACJE uczestnicy będą mogli wziąć udział w atrakcyjnych pokazach naukowych, intrygujących warsztatach poznawczych oraz interaktywnych eksponatów, dostępnych w przestrzeni miasta i w murach uczelni, dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, rodzin oraz grup zorganizowanych.

  źródło: strona wydarzenia na Facebooku

  Głównym celem będzie ukazanie i popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej, lokalnych osiągnięć naukowych, bogactwa zasobów przyrodniczych oraz propagowanie idei i metod stosowanych w edukacji nieformalnej oraz poza formalnej.

  fot. materiały prasowe

  Misja i program ukierunkowany będzie na pokazanie różnorodności i wzajemnych powiązań pomiędzy trzema makro-obszarami wiedzy, opisanymi za pomocą haseł „My ludzie”, „Świat wokół Nas” oraz „Nasza Cywilizacja” zaczerpniętych z założeń programowych Podkarpackiego Centrum Nauki.

  fot. materiały prasowe

  Piknik Nauki EKSPLORACJE odbędzie się w Rzeszowie w sobotę 9 października w godz. 11:00-18:00, w tradycyjnej lokalizacji w centrum miasta, nieopodal rzeszowskiego zamku i fontanny multimedialnej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com