czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie uczestniczą w ogólnopolskim turnieju „Policjanci w Służbie historii”

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ogólnopolski turniej „Policjanci w Służbie historii” jest wspólnym przedsięwzięciem Instytutu Pamięci Narodowej i Komendy Głównej Policji. W jego ramach zorganizowano wczoraj warsztaty dla uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół w Tyczynie.

  Warsztaty odbyły się w środę w siedzibie rzeszowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Prelegentami byli funkcjonariusze Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie – mł. insp. dr Mariusz Skiba, kom. dr Marcin Dziubak oraz mł. asp. Monika Skawińska-Berkowicz.

  Młodzież zapoznała się z historią powstania Policji, jej strukturą i działalnością w okresie II Rzeczypospolitej, II wojny światowej oraz w czasie powojennym i współczesnym (z uwzględnieniem dziejów formacji w regionie). Podczas spotkania odbyła się także prezentacja policyjnych mundurów.

  Warto wspomnieć, że młodzież ze szkół o profilu mundurowym uczestniczy w każdej edycji konkursu „Policjanci w Służbie historii” odnosząc sukcesy. Wielokrotnie uczniowie ze szkoły z Tyczyna byli laureatami tego konkursu.

  Na zakończenie Katarzyna Kyc z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej zaprezentowała uczestnikom wystawę „20 40 20”, przedstawiającą trudny temat Zbrodni Katyńskiej, w której śmierć poniosła kilkutysięczna grupa funkcjonariuszy Policji Państwowej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com