niedziela, 21 kwietnia, 2024
spot_img
+

  W Rzeszowie odbyły się obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj w Rzeszowie odbyły się regionalne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Podczas wydarzenia wręczono odznaczenia pracownikom i funkcjonariuszom Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. W obchodach wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele św. Jacka w Rzeszowie w intencji pracowników i funkcjonariuszy wszystkich jednostek organizacyjnych KAS w województwie podkarpackim. Następnie uczestnicy zgromadzili się w auli Politechniki Rzeszowskiej, gdzie zostały wręczone wyróżnienia i odznaczenia państwowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Zaproszonych gości przywitał gospodarz obchodów – dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek.

  fot. materiały PUW

  Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przypomniała, że w marcu 2017 r. zapoczątkowana została reforma łącząca kompetencje administracji podatkowej, służby celnej i kontroli skarbowej, tworząc Krajową Administrację Skarbową.

  fot. materiały PUW

  – To właśnie ta nowoczesna administracja miała zapewnić skuteczny pobór należności podatkowych i celnych, ale też ochronę uczciwego biznesu. Dziś po kilku latach działalności wiemy już, że te ambitne cele są realizowane 

  – podkreśliła.

  fot. materiały PUW

  Podczas święta wyróżniający się pracownicy i funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie otrzymali – nadane postanowieniem Prezydenta RP – Medale za Długoletnią Służbę. Odznaczenia zostały przyznane za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Uroczystość była również okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe  oraz przekazania złotych, srebrnych i brązowych odznak honorowych „Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej”.

  fot. materiały PUW

  – Szanowni Państwo! Drodzy Pracownicy i Funkcjonariusze! Praca, którą każdego dnia wykonujecie to trudne i bardzo odpowiedzialne wyzwanie. Wymaga ona od Was wiedzy, umiejętności, profesjonalizmu oraz ogromnego zaangażowania, a jej efekty dedykowane są całemu społeczeństwu. Dziękuję wszystkim, którzy tworzą KAS i uczestniczącą w ciągłym procesie udoskonalania jej działalności. Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym i życzę wszelkiej pomyślności 

  – mówiła wojewoda Ewa Leniart.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com