1 C
Rzeszów
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
+

  Gratka dla miłośników muzyki i folkloru. Ruszył nabór do grupy tanecznej i kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zespół Pieśni i Tańca Karpaty działający w Rzeszowskim Domu Kultury prowadzi nabór do grupy tanecznej oraz kapeli. Członkostwo w zespole to gwarancja mile spędzonego czasu i rozwoju talentów artystycznych, jak również szansa na zwiedzenie malowniczych zakątków Polski, Europy i świata. Do Karpat dołączyć mogą osoby powyżej 16 roku życia, a zapisy przyjmowane są podczas odbywających się zajęć otwartych.

  Zespół Pieśni i Tańca Karpaty powstał w 2000 roku przy Wyższej Szkole Informatyki
   i Zarządzania w Rzeszowie, natomiast od 2012 roku pracuje pod egidą Rzeszowskiego Domu Kultury. W zespole zrzeszeni są młodzi ludzie, entuzjaści folkloru, głównie studenci i absolwenci wyższych uczelni, ale także młodzież szkół średnich. Karpaty należą do międzynarodowej organizacji CIOFF, skupiającej zespoły ludowe z całego świata.

  źródło: materiały prasowe

  Zespół Karpaty dał kilkaset koncertów w takich państwach, jak Belgia, Bułgaria, Chiny, Cypr, Czechy, Grecja, Niemcy, Słowacja, Turcja i Włochy, gdzie zawsze był ciepło i serdecznie odbierany przez widzów. Zdobył także wiele nagród i wyróżnień w kraju i zagranicą. Najważniejsze miejsce w programie grupy zajmują pieśni i tańce z regionu podkarpackiego.

  Kierownikiem zespołu jest Anna Wawrzynowska, a jego członkowie rozwijają swoje pasje w trzech sekcjach: tanecznej, wokalnej i muzycznej. Do Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty zapisać mogą się osoby, które ukończyły 16 rok życia. Nabór do grupy tanecznej oraz kapeli prowadzony jest podczas zajęć otwartych.

  fot. materiały prasowe

  Do Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty zapisać mogą się osoby, które ukończyły 16 rok życia. Nabór do grupy tanecznej oraz kapeli prowadzony jest podczas zajęć otwartych. Próby taneczne odbywają się w poniedziałki w godzinach 19:00-21:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka przy ul. Dębickiej 170, jak również w środy w godzinach 19:00-21:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście przy ul. Staromiejskiej 43a. Próby kapeli odbywają się w środy w godzinach 18:00-20:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka. Mailowy kontakt w sprawie zapisów możliwy na adres: zpit_karpaty@interia.pl  

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com