21 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Porozumienie w sprawie zwalczania przestępczości przeciwko środowisku pomiędzy Policją i WIOŚ

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś, insp. Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie spotkał się z Podkarpackim Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska Krystyną Sołek. Podczas spotkania złożono porozumienie o współpracy w zakresie przeciwdziałania i wykrywania przestępstw oraz wykroczeń przeciwko środowisku, a także naruszeń prawa z obszaru ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

  Deklaracja jest konsekwencją porozumienia zawartego 31 sierpnia br. pomiędzy Komendą Główną Policji i Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska. Uregulowany został zakres współpracy i wymiany informacji pomiędzy Policją a GIOŚ.

  Departament Zwalczania Przestępczości Środowiskowej GIOŚ, który został wyposażony w uprawnienia do ścigania przestępstw godzących w szeroko rozumiane środowisko naturalne, Generalny Inspektor Ochrony Środowiska stał się dla Policji naturalnym partnerem w procesie zwalczania przestępczości środowiskowej.

  Współpraca międzyinstytucjonalna będzie opierać się w szczególności na wzajemnej pomocy w wykonywaniu czynności służbowych, udzielaniu wsparcia merytorycznego, organizowaniu przedsięwzięć prewencyjnych, oraz szkoleń dotyczących zwalczania przestępczości z obszaru ochrony środowiska.

  Źródło informacji: Policja Podkarpacka

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -