wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Rzeszów w „Rankingu elektromobilnych miast”. Zajął wysokie miejsce w kategorii ,,Transport Elektryczny”

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Stolica Podkarpacia zajęła trzecie miejsce w „Rankingu elektromobilnych miast” w kategorii Transport. Ranking miał za zadanie zaprezentować dobre praktyki i przykłady rozwiązań wdrożonych w polskich miastach przez samorządy.

  Polityka Insight we współpracy z Fundacją Promocji Pojazdów Elektrycznych opublikowała drugą edycję raportu, w którym Rzeszów znalazł się na wysokiej lokacie w kategorii ,,Transport Elektryczny”. Rzeszów znalazł się na trzeci miejscu jeśli chodzi o infrastrukturę sieci ładowania w mieście. Pierwsze miejsce przypadło Warszawie, drugie Katowicom, a trzecie ex aequo Rzeszowowi i Łodzi.

  Twórcy rankingu starali się sprawdzić, które z 50 największych polskich miast przodują w elektryfikacji transportu. Przeanalizowano miejskie działania strategiczne jak i infrastrukturalne. Na potrzeby rankingu wyselekcjonowano pięć obszarów, w których samorządy tworzą pole dla rozwoju elektromobilności: transport elektryczny, transport rowerowy, ułatwienia dla elektromobilności, transport zbiorowy oraz czyste powietrze.

  Warto dodać, że w kategorii ,,Ułatwienia dla elektromobilności” Rzeszów uplasował się tuż za podium, bo na czwartym miejscu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com