17 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Sukces Pikniku Naukowego Moc Odkrywców. Na zakończenie wkopano kapsułę czasu

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W miniony piątek i sobotę rzeszowianie mogli uczestniczyć w Pikniku Naukowym Moc Odkrywców, organizowanego przez Politechnikę Rzeszowską. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w interaktywnych pokazach i warsztatach. Na zakończenie wydarzenia odbyło się wmurowanie kapsuły czasu.

  Od 24-25 września 2021 w Rzeszowie odbywał się Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki Moc Odkrywców. Wokół Politechniki Rzeszowskiej pojawiło się miasteczko namiotowe z różnymi stoiskami, a wybrane wystawy oraz pokazy naukowe odbywały się wewnątrz głównego budynku V i S uczelni na ul. Powstańców Warszawy 12.

  fot. materiały PRz na Facebooku

  Zostały przygotowane cztery główne strefy tematyczne: Pasaż Techniki, Pasaż Nauki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii. W obrębie stref oraz w miejscach towarzyszących swój dorobek i pasje zaprezentowały Naukowe Koła Politechniki Rzeszowskiej oraz zaproszeni goście z najlepszych polskich uczelni. Obok studentów uczelni wyższych, swoje osiągnięcia demonstrowały też szkoły podstawowe i ponadpodstawowe – z naszego miasta i regionu.

  fot. materiały PRz na Facebooku

  Odbyły się interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii, pokazy transformatorów Tesli, a także widowiskowe pojedynki średniowiecznych wojów i koncert muzyki elektronicznej.

  fot. materiały PRz na Facebooku

  W ramach zakończonej Mocy Odkrywców – w sobotę została uroczyście wkopana kapsuła czasu. Wydarzenie dobyło się w sobotę 25 września o godz. 12:00 obok pomnika Ignacego Łukasiewicza, patrona uczelni. Okazją był jubileusz 70-lecia istnienia Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza. Kapsuła zostanie ponownie otwarta w 2091 r.

  fot. materiały PRz na Facebooku

  Znalazł się w niej list zaadresowany do przyszłych pokoleń oraz gadżety związane z Politechniką Rzeszowską m.in. zdjęcia, medal ,,Zasłużonym dla Politechniki Rzeszowskiej” oraz wzór dyplomu ukończenia Prz. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

   

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -