1 C
Rzeszów
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
+

  Klub Vinyl zakończył swoją działalność. Miejsce znika z muzycznej mapy Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj na stronie Klubu Vinyl na Facebooku przez właścicieli lokalu została opublikowana smutna wiadomość o jego zamknięciu. Na scenie klubu gościło wiele zespołów reprezentujących różne gatunki muzyczne, odbywały się tam także liczne imprezy w stylu retro czy disco. Było to ważne miejsce dla rzeszowian i pozostawili tam wiele pięknych wspomnień.

  2020 zaczął się dla nas lepiej niż kiedykolwiek, ale nie trwało to zbyt długo. Dziwnie wraca się pamięcią po półtorej roku. Każdy wtedy myślał, że od września ruszymy. Mija wrzesień 2021 i już nie wrócimy. Z dniem dzisiejszym po 7,5 roku działalności Klub Vinyl oficjalnie przestaje istnieć

  – taki post opublikowali właściciele Klubu Vinyl na Facebooku lokalu 22 września.

  fot. ,materiały Klubu Vinyl na Facebooku

  W podziemiach przy Al. Piłsudskiego, gdzie mieścił się Klub Vinyl, zostało zorganizowanych łącznie około 700 koncertów, imprez, seansów filmowych, turniejów w piłkarzyki i wiele innych wydarzeń. Dzięki popularności jaką zyskał rzeszowski klub odbywało się w nim od 10 do 20 imprez w ciągu miesiąca. Ponad 120 rocznie, gdzie na scenie występowało przeszło 400 kapel oraz DJ-ów.

  Klub Vinyl został otwarty 1 października 2007 roku. Celem jego powstania było wypełnienie luki na koncertowej mapie Rzeszowa po zamkniętej Akademii w 2006 oraz Rejsie w 2008 roku. Początkowo koncerty w tym miejscu odbywały się sporadycznie, dominowały imprezy w stylu retro czy disco. W 2014 roku klub został przejęty przez Spółdzielnię ,,Polifonia Project”, dzięki czemu regularnie co weekend zaczęły się tutaj odbywać koncerty. W tym samym roku w lokalu przeprowadzono gruntowny remont. Miejsce zaczęło zyskiwać większą popularność. Coraz więcej artystów chciało organizować koncerty w tym miejscu, co z kolei przyciągało jeszcze więcej rzeszowian spragnionych muzycznych wrażeń.

  fot. materiały Klubu Vinyl na Facebooku

  Na deskach sceny odbywały się koncerty przedstawicieli wielu różnych gatunków muzycznych, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W Klubie Vinyl gościły m. in. zespoły metalowe takie jak: Vader, Vesania, Decapitated, Christ Agony, Pandemonium, Dead Infection, Jinjer, Trauma, Turbo, Closterkeller, Percival Schuttenbach, Nocny Kochanek, punkowe: Troty, The Bill, Sexbomba, Cela nr 3, TZN Xenna, rapowe: Paluch, Peja, Kękę, Kali, Kaliber 44, Małpa, Zeus, Polska Wersja, Małach&Rufuz, Jeru The Damaja, Afu-Ra, JWP/BC, Pluto NSH.

  fot. materiały Klubu Vinyl na Facebooku

  Odbywały się również cykliczne imprezy klubowe w stylu trance, psytrance, techno, minimal, dub, jungle, drum’n’bass, dance-in-hall: Hallucinations, Trop-in-tech, Subbass Session, Kuchnia Jamajska, Drum’n’Bass Kills, Any jungle in guy? oraz takie wydarzenia jak: Triolkowe Konfrontacje, Wintercore & More, Rockendrollowa Scena Podkarpacka, Hammer And Tongs Fest, Too Loud For The Crowd.

  fot. materiały Klubu Vinyl na Facebooku

  Było to ważne miejsce na muzycznej mapie Rzeszowa, w którym mieszkańcy miasta pozostawili wiele wspaniałych wspomnień. Pisali o nich w komentarzach pod postem z łezką w oku. Właściciele klubu pocieszają, że otworzyli obecnie nowe miejsce – Pub Spódzielczy Rzeszów, gdzie odbywają się kameralne koncerty. Być może za kilka lat to miejsce zostanie kolejnym tak ważnym miejscem na muzycznej mapie Rzeszowa jak zamknięty Klub Vinyl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com