czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Zbliża się Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa w Rzeszowie. Rozwiej wątpliwości w sprawie remontu lub budowy obiektu

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już w tę sobotę odbędzie się Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. W ramach ogólnopolskiej akcji będzie można porozmawiać z inżynierem budownictwa na temat budowy, eksploatacji, remontu swojego obiektu. W Rzeszowie spotkanie odbędzie się przy ul. Krakowskiej.

  25 września w godz. od 9:00 do 14:00 w Podkarpackiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa przy ul. Krakowskiej 289 w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z inżynierem budownictwa w ramach akcji Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa.

  Budowa, eksploatacja czy remont własnego obiektu zawsze budzą wiele pytań i wątpliwości. Inżynierowie budownictwa postanowili wesprzeć Polaków w tych działaniach i służyć radą w ramach ogólnokrajowej, jednodniowej akcji w punktach konsultacyjnych.

  źródło: materiały prasowe

  Tylko w 2020 roku Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB) wydał pozwolenia na budowę 121 366 budynków jednorodzinnych i 11 557 budynków wielorodzinnych. Jednocześnie w tym samym okresie oddano do użytkowania 92 266 nowych budynków mieszkalnych, z czego 96,8% stanowiły budynki jednorodzinne (dane GUS).

  – Średni czas trwania budowy takiego budynku wynosi ok. 38,5 miesiąca. By zrealizować tego typu inwestycję, trzeba załatwić liczne formalności i podjąć wiele decyzji, które z pewnością będą miały wpływ na kolejne dziesiątki lat życia w tym budynku, czyli jego eksploatację. Zdrowie, bezpieczeństwo i komfort mieszkańców budynku zależą zatem od ich wyborów na tym początkowym etapie, ale również od regularnych, wykonywanych przez fachowców, kontroli stanu obiektu i jego instalacji

  – podkreślają organizatorzy.

  Głównym celem organizacji akcji „Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu” jest pomoc indywidualnym inwestorom – właścicielom domów jednorodzinnych, przedstawicielom wspólnot mieszkaniowych, a także edukacja, przybliżenie społeczeństwu zawodu inżyniera budownictwa jako zawodu zaufania publicznego.

  Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com