niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  Już jutro Uniwersytet Rzeszowski będzie obchodził jubileusz 20-lecia

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jutro (23 września br.) o godzinie 17:00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczysty Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego.

  Jubileusz będzie okazją do podsumowań, refleksji, ale również nakreślenia planów na przyszłość. Szczególnie, że towarzyszyć mu będą obrady Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP). Swoją obecność zapowiedział również Minister Edukacji i Nauki, prof. Przemysław Czarnek. Oprócz Rektorów wszystkich Polskich Uniwersytetów i przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich na uroczystościach obecni będą również przedstawiciele lokalnych władz rządowych i samorządowych, rektorów rzeszowskich uczelni, uczelnianych komisji działających przy KRUP oraz wielu znakomitych gości, którzy niejednokrotnie pokazywali, że przyszłość Uniwersytetu Rzeszowskiego jest im bliska.

  Podczas Jubileuszu będzie miała miejsca prapremiera utworu symfonicznego skomponowanego specjalnie na tę okazję. Autorem prezentowanych utworów jest prof. Henryk Jan Botor.

  Uniwersytet Rzeszowski – największa uczelnia na Podkarpaciu – rozpoczął swoją działalność 1 września 2001 r. na mocy ustawy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 czerwca 2001 r. Uczelnia jest jednym z młodszych polskich uniwersytetów, ale kontynuuje długoletnie tradycje akademickie. Została utworzona z Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, której początek działalności datuje się na rok 1963, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Filia w Rzeszowie powołana w 1969 roku) oraz Wydziału Ekonomii w Rzeszowie Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (istniejącego od 1973 roku). Podpis Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego pod ustawą o utworzeniu UR (4 lipca 2001 r.) wieńczył długoletnie starania środowiska akademickiego o powołanie uniwersytetu w Rzeszowie.
  Miejsce uroczystości również nie jest przypadkowe, ponieważ pierwsza Inauguracja w UR odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej.
  Całość odbędzie się oczywiście w obowiązującym reżimie sanitarnym.

  Źródło: UR

  Zapraszamy do udziału w jubileuszu UR!

  Zaproszenie na wydarzenie
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com