0,9 C
Rzeszów
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
+

  Dzień Serca w Rzeszowie już w najbliższą niedzielę. W programie moc atrakcji

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Centrum Medyczne Medyk zaprasza do udziału w 21. Dniu Serca w Rzeszowie, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Na Rynku czeka wiele atrakcji m.in. pokazy sportowe, występy taneczne, zabytkowe samochody, atrakcje dla dzieci oraz koncert Freeborn Brothers.

  21. Dzień Serca w Rzeszowie odbędzie się już w niedzielę 26 września na Rynku w Rzeszowie. Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w różnych atrakcjach przygotowanych zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników.

  źródło: strona wydarzenia na Facebooku

  Będzie można dowiedzieć się jak prawidłowo zadbać o swoje zdrowie i serce podczas rozmów ze specjalistami. W ramach realizacji programu Profilaktyka 40+ na Rynku pojawią się stanowiska, na których będzie można zapisać się na badania i uzyskać na nie e-skierowanie, a także założyć Internetowe Konto Pacjenta.

  Dzięki poradom dietetyczki Agnieszki Momory będzie można poznać jak prawidłowo zadbać o nasze odżywianie, a Centrum Symulacji Medycznej w Rzeszowie UR umożliwi chętnym osobom nauczyć się jak udzielić pierwszej pomocy przy wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości.

  źródło: strona wydarzenia na Facebooku

  Odbędzie się także koncert artystów z Centrum Sztuki Wokalnej. Dodatkowo będzie można obejrzeć wyjątkowy pokaz rowerowy w wykonaniu Krystiana Herby – sportowca specjalizującego się w trialu rowerowym, 6-krotnego rekordzisty Guinnessa, jednego z najbardziej utytułowanych polskich zawodników. Czekają również występy akrobatyczne Klubu Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie oraz taneczne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Tańca Sportowego AKSEL. Odbędzie się też pokaz w wykonaniu Akademii Sztuki Capoeira Rzeszów.

  źródło: strona wydarzenia na Facebooku

  Dla dzieci czekają bezpłatne atrakcje takie jak trampoliny, malowanie twarzy, tworzenie wielkiego serca, zaplatanie kolorowych warkoczyków oraz fotobudka.

  Będzie można obejrzeć także wystawę zabytkowych samochodów oraz oddać krew. Krwiobus będzie czekał na Rynku w godz. 12:00 – 16:00. Na finale wydarzenia zagra zespół Freeborn Brothers. Dodatkowo – Podkarpackie Stowarzyszenie Gastronomów, w ramach Festiwalu Dzikiej Kuchni, w ogromnym kotle ustawionym na płycie rynku, ugotuje dla uczestników ponad 4000 porcji zupy. Będzie też pieczenie chleba i ciasteczek z Cukiernią Julian Orłowski & Kazimierz Rak.

  źródło: strona wydarzenia na Facebooku

  Patronat honorowy nad wydarzeniem przyznali: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Starosta Rzeszowski oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com