9,3 C
Rzeszów
piątek, 7 października, 2022
+

  W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności trwa akcja policyjna „ROADPOL Safety Days – Żyj i pozwól żyć innym”

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W trakcie Europejskiego Tygodnia Mobilności, od 16 do 22 września br. trwa akcja ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania wspierane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). W akcję włączyli się też policjanci z Podkarpacia.

  Do środy, 22 września br., trwa Europejski Tydzień Mobilności, w tym celu we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest akcja  pn. ROAD SAFETY DAYS. Działania mają na celu przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań na drodze. We wcześniejszych latach akcja znana była jako Edward – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Działania Policji ruchu drogowego ukierunkowane są na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

  fot. Policja Podkarpacka

  Policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, prowadzili akcję promującą bezpieczeństwo na drogach. W przedsięwzięcie włączyli się funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego – oddział w Rzeszowie, Ratownictwo Drogowe PCK – oddziała w Rzeszowie, PZM Rzeszów oraz przedstawiciele rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  Funkcjonariusze prowadzili przede wszystkim kontrole drogowe, podczas których sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a także wyposażenie pojazdów i ich stan techniczny. Policjanci zdecydowanie reagowali na przypadki przekraczania prędkości. Podczas prowadzonych kontroli przestrzegali kierujących przed brawurą za kierownicą i przypominali o idei Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

  fot. Policja Podkarpacka

  Policjanci spotkali się też z przedstawicielami lokalnych mediów. Podczas specjalnego briefingu kom. Paweł Grześ przedstawił założenia i cele projektu.

  Pamiętajmy, aby zachować bezpieczeństwo na drodze. Stosować się do przepisów i ograniczeń prędkości. Szanujmy swoje życie i innych.

  Źródło informacji: Policja Podkarpacka

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com