17,9 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Uroczystość rozdania dyplomów absolwentom kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj odbyła się uroczystość, podczas której 98 absolwentów Uniwersytetu Rzeszowskiego odebrało dyplomy i złożyło przyrzeczenie lekarskie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, władze Uniwersytetu Rzeszowskiego, Kolegium Nauk Medycznych oraz przedstawiciele interesariuszy zewnętrznych współpracujący z KNM UR.

  19 września w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość rozdania dyplomów absolwentom kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Gratulacje absolwentom złożył rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek, który podziękował także osobom i instytucjom zaangażowanym w tworzenie kierunku lekarskiego w Rzeszowie.

  fot. materiały na stronie PUW

  Prof. Artur Mazur, prorektor ds. Kolegium Nauk Medycznych UR podkreślał, że to historyczna chwila nie tylko dla Uniwersytetu, ale również dla miasta i regionu.

  – Robiliśmy wszystko, żeby jakościowo zabezpieczyć odpowiednie kształcenie, zarówno to podstawowe jak i przedkliniczne i kliniczne. Zrobiliśmy dobrą robotę i to zaprocentuje na przyszłość 

  – mówił.

  fot. materiały na stronie PUW

  Słowa uznania i podziękowania skierowała  do władz Uczelni oraz Kolegium Nauk Medycznych wojewoda Ewa Leniart. Składając gratulacje absolwentom, życzyła wytrwałości i sukcesów zawodowych:

  – Wypowiadając słowa przyrzeczenia lekarskiego dołączcie do grona tych, dla których stanowią one drogowskaz w pracy zawodowej. Pracy bardzo trudnej i wymagającej, jednak dającej sporo satysfakcji. Głęboko wierzę, że staniecie się chlubą społeczności lekarskiej, a Wasze umiejętności i osiągnięcia potwierdzą w praktyce to, czego się przez sześć lat nauczyliście 

  – mówiła wojewoda.

  fot. materiały na stronie PUW

  Wczorajszą uroczystość uświetnił koncert „Tańce świata” w wykonaniu zespołu ARSO Ensemble oraz wirtuoza akordeonu Pawła Palucha. Zgromadzeni mieli okazję obejrzeć widowisko złożone ze stylizowanych tańców z różnych części świata.

  fot. materiały na stronie PUW
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -