1,7 C
Rzeszów
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
+

  Mielecka Grupa Literacka ,,Słowo” świętowała Jubileusz 15-lecia powstania. Na uroczystości obecni również goście z Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj Mielecka Grupa Literacka ,,Słowo” TMZM świętowała jubileusz 15-lecia. Wydarzenie było połączone z promocją almanachu Mieleckiej Grupy Literackiej ,,W przestrzeniach wyobraźni”, w którym znalazły się również wiersze rzeszowskich autorów. Na wydarzeniu obecna była także przedstawicielka Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie.

  18 września w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Kościuszki w Mielcu odbyła się uroczystość 15-lecia Mieleckiej Grupy Literackiej ,,Słowo” TMZM.

  fot. Zbigniew Wicherski, materiały Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu na Facebooku

  Z okazji uroczystości Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Adriana Miłoś w imieniu Prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego wręczyła prezes Grupy Słowo Aleksandrze Pigule okolicznościowy grawerton z gratulacjami i najlepszymi życzeniami dalszych sukcesów dla mieleckich twórców – mistrzów słowa.

  Odbyły się również przemówienia zaproszonych gości, w tym sekretarz Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie – Agaty Linek-Jaroszak.

  fot. Zbigniew Wicherski, materiały Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu na Facebooku

  Wydarzenie uświetnił koncert w wykonaniu uczniów PSM I i II stopnia im. M. Karłowicza w Mielcu. Odbyło się również wręczenie nagród laureatom X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Na skrzydłach Dedala” o tematyce lotniczej.

  materiały Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu na Facebooku

  Wydarzenie było połączone z promocją jubileuszowego almanachu ,,W przestrzeniach wyobraźni”. Odbyły się też recytacje wybranych wierszy oraz prozy. Wśród autorów znalazła się także twórczość wielu osób związanych z Rzeszowem m.in. mieszkających w Rzeszowie Adama Decowskiego i Stanisława Dworaka oraz wykładowców na Uniwersytecie Rzeszowskim dr Stanisława Dłuskiego i Stacha Ożoga.

  materiały Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu na Facebooku

  W uroczystości wzięła również udział redaktorka oraz dziennikarka naszej redakcji – Kinga Skowron. Jej wiersze także znalazły się w jubileuszowym almanachu Mieleckiej Grupy Literackiej ,,W przestrzeniach wyobraźni”.

  fot. materiały własne
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com