20,6 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Rozstrzygnięto konkurs projektowania przestrzeni miejskiej w Minecraft i Druku 3D

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj w rzeszowskim Urban Lab odbył się finał ogólnopolskiego konkursu projektowania przestrzeni miejskiej w Minecraft i Druku 3D. Zwycięzcy otrzymali upominki oraz nagrodę pieniężną.

  Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs organizowany przez Urban Lab. Do rywalizacji stanęło 12 drużyn z polskich miast. Zespoły miały na zadanie zaplanować i zaprojektować sportowe tereny rekreacyjne w swojej okolicy z uwzględnieniem symbolu rozpoznawczego miasta, które reprezentują.

  fot. materiały na stronie Wiceprezydent Miasta Rzeszowa

  Konkurs zorganizowany został przez Gminę Miejską Rzeszów we współpracy z Unią Metropolii Polskich. Partnerami technologicznymi wydarzenia był G2A.COM oraz Microsoft.

  Podczas finału konkursu w Urban Lab, Wiceprezydent Miasta Rzeszowa Krystyna Stachowska wspólnie z Dyrektorem Edukacji w Rzeszowie Zbigniewem Burym oraz Panem Pawłem Rakiem z G2A.COM wręczyli nagrody zwycięskiej drużynie. Wśród nich znalazły się nagrody rzeczowe od firmy G2A.COM oraz nagroda pieniężna w wysokości 1000 PLN.

  fot. materiały na stronie Wiceprezydent Miasta Rzeszowa

  Wybrane elementy projektów zostaną również wydrukowane w 3D i przesłane do miast wraz z medalami i pamiątkowymi dyplomami jako podziękowanie dla uczestników konkursu.

  Niezwykle utalentowana, pełna pasji młodzież, dla której ogromne brawa. Dziękuję całemu zespołowi Urban Lab Rzeszów za przygotowanie, realizację i finał całego wydarzenia

  – napisała Wiceprezydent Miasta Rzeszowa na swoim Facebooku.

  fot. materiały na stronie Wiceprezydent Miasta Rzeszowa
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -