poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Dziś w Rzeszowie odbyły się uroczystości jubileuszu Towarzystwa Gimnastycznego Sokół

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj w Rzeszowie została odsłonięta tablica upamiętniająca 135-rocznicę powstania Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Osoby zasłużone dla ruchu sokolego na Podkarpaciu otrzymały odznaczenia wojewody Ewy Leniart.

  Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Farnym, następnie uczestnicy zgromadzili się przy budynku Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie została odsłonięta pamiątkowa tablica odtworzona z okazji 135-rocznicy powstania TG „Sokół” w Rzeszowie.

  fot. PUW

  Projekt został zrealizowany w porozumieniu z władzami Teatru oraz Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Fundatorem tablicy jest Związek Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce, druh Andrzej Nowakowski, druh dr Grzegorz Bielec – prezes TG „Sokół” w Rzeszowie oraz gniazdo TG „Sokół” w Zakopanem.

  Podczas uroczystości odznaczenia państwowe i wyróżnienia odebrali członkowie obecnego gniazda TG „Sokół” w Rzeszowie oraz osoby zasłużone dla ruchu sokolego na Podkarpaciu. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości, przyznawane zasłużonym obywatelom polskim.

  fot. PUW

  Wyróżnienia otrzymały osoby, które przez wiele lat działały na rzecz Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, promując na różnych płaszczyznach jego aktywność oraz – poprzez liczne publikacje, wykłady i prelekcje – chroniąc od zapomnienia organizację zachęcającą polskie społeczeństwo do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, jednocześnie rozwijając zamiłowanie do sportu u dzieci i młodzieży.

  fot. PUW

  „To właśnie Państwa aktywność sprawiła, że kolejne pokolenia dowiadują się o tym, jak wiele nasza Ojczyzna zawdzięcza Towarzystwom Sokolim, które w różnych okresach dziejowych walczyły o naszą Niepodległość. Niech Medale 100-lecia Odzyskanej Niepodległości” będą podziękowaniem za Państwa szeroką działalność”

  -powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas uroczystości.  

  Podczas uroczystości pogratulowano również zawodnikom TG „Sokół” Rzeszów, powołanym na Mistrzostwa Świata WBBF-WFF i  Mistrzostwa Europy WBBF-WFF do Kłajpedy w dniach 4-5 września br.

  archiwum: PUW

  Źródło informacji: PUW

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com