15,6 C
Rzeszów
wtorek, 19 października, 2021
+

  Biegnij po zdrowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nie od dziś wiadomo, że sport jest ważnym elementem w dbaniu o własne zdrowie i dobre samopoczucie. Dziedziny sportowe to istny ocean, a w nim pływają wszelkie formy aktywności od biegania po pływanie. Mimo że wakacje dobiegają końca, dziś na celowniku jest bieganie. Powszechny i ulubiony sport zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Pytanie brzmi, co daje nam zwykłe bieganie? Jak wpływa na nasz organizm i samopoczucie?

  Zalety biegania

  Bieganie, to łatwy sposób na podtrzymanie kondycji i zdrowia, jednak jakie zalety posiada ten sport?

  • Zacznijmy od tego, że poprawia pracę serca i zmniejsza ryzyko chorób serca,
  • Poprawia wygląd naszej sylwetki,
  • Wzmacnia mięśnie jak i kości oraz zapobiega osteoporozie
  • Redukuje stres i poprawia samopoczucie
  • Bieganie samo w sobie jest źródłem zdrowia i korzyści dla naszego organizmu
  • Tani i dostępny sport, który tylko czeka aż go wypróbujesz.

  Trasy biegowe w Rzeszowie

  Na rzeszowskich ulicach często można minąć osoby uprawiające ten wciągający sport. W naszym mieście, aż roi się od tras które chętnie można wykorzystać na poranny jogging. Przykładem mogą być Bulwary Rzeszowskie. Najatrakcyjniejsza sfera naszego miasta tętni możliwościami uprawiania tego sportu, ale to nie koniec! Pozostała jeszcze urokliwa Aleja pod Kasztanami. Wiele innych tras znajdziesz na stronie: https://www.traseo.pl/trasy/query/Zalesie/kategoria/bieganie/radius/7.00/city/rzeszow. Można tam odnaleźć gotowe trasy do biegania, dodatkowo ciesząc przy tym oczy, urokliwymi widokami.

  Maraton zdrowia

  Od kilku lat maratony w Rzeszowie, jak i w okolicach tego miasta, cieszą się niesłabnącą sławą. Jest to dosłownie bieg dla zdrowia i po zdrowie. Właśnie w takim miejscu każdy może spróbować swoich sił. Maratony występują również jako bieg charytatywny, zwłaszcza dla chorych dzieci. Bieganie to po prostu pomoc zarówno dla siebie jak i dla innych, dlatego ten sport kochają miliony ludzi na całym świecie. 

  Autor: Monika Służały

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -