15,2 C
Rzeszów
wtorek, 19 października, 2021
+

  W Urban Lab odbyła się debata międzypokoleniowa pt. ,,Senior w grze – w mieście wrze”

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Stowarzyszenie Kreatywny Senior w Rzeszowie zorganizowało debatę międzypokoleniową pod tytułem „Senior w grze – w mieście wrze”. Wydarzenie miało miejsce 14 września 2021 roku w siedzibie Urban Lab ul. 3-go Maja 13 w Rzeszowie.

  W debacie uczestniczyły 52 osoby. Jej było podniesienie jakość życia i aktywności mieszkańców 50+ z uwzględnieniem m. in. takich zagadnień jak:

  • Komunikacja i informacja
  • Partycypacja społeczna (udział w wydarzeniach społecznych, kulturalnych itp.)
  • Szacunek i integracja społeczna
  fot. Pan Jan Szczepański

  Debata miała charakter swobodnej, włączającej atmosfery, w formule: Open Space Technology (metoda Otwartej Przestrzeni), która powstała w USA i jest stosowana na całym świecie.

  Uczestnicy mieli możliwość:

  • zgłoszenia tematu do dyskusji,
  • wymiany spostrzeżeń, informacji i pomysłów podczas rozmów w mniejszych grupach,
  • odbycia wartościowych spotkań i budowania relacji z bliższymi i dalszymi sąsiadami.
  fot. Pan Jan Szczepański

  Zastosowana metoda jest procesem samoorganizacji grupy – sami uczestnicy tworzą program i jego zawartość dopiero w trakcie trwania debaty. Dzięki temu oraz określonym zasadom OST umożliwia maksymalne zaangażowanie wszystkich zainteresowanych tematem uczestników.

  W zasady dyskutowania w formule Open Space Technology wprowadziła Ola Chodasz, która od 20 lat pracuje z grupami od kilku do 200+ osób, także online.

  fot. Pan Jan Szczepański

  Zamierzone cele debaty to:

  • rozwój miasta Rzeszowa w obszarze polityki senioralnej, w tym planowanie projektu społecznego jakim jest powstające Rzeszowskie Centrum Seniora,
  • integracja społeczna seniorów,
  • wspieranie relacji międzypokoleniowych w naszym mieście, które mogą stanowić siłę napędową rozwoju aktywności społecznych.
  fot. Pan Jan Szczepański

  Wychodzimy z założenia, że nikt nie jest zwolniony z myślenia o starości, w szczególności osoby młode, „programujące” swoje życie, a ostatnia faza życia rzadziej jest ich przedmiotem planów i rozważań. W wyniku debaty powstanie Raport, który stanowić będzie istotny element w poszukiwaniu kolejnych ciekawych rozwiązań i pomysłów na rzecz naszej rzeszowskiej społeczności

  – informują organizatorzy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -