10,3 C
Rzeszów
poniedziałek, 23 maja, 2022
+

  Na ul. Jagiellońskiej zainaugurowano Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na ul. Jagiellońskiej odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. Podczas spotkania zainaugurowano Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który będzie trwał w Rzeszowie od 16 do 22 września.

  –  Spotykamy się w tym miejscu ponieważ część ul. Jagiellońskiej zamknęliśmy dla ruchu samochodowego i oddaliśmy mieszkańcom jako strefę wypoczynku. Mam nadzieję, że sprowokuje to debatę o tym jak ma wyglądać centrum miasta. Jestem przekonany, że mieszkańcy będą chcieli wypowiedzieć w tej sprawie. Liczymy też na ich propozycję. Przez ten tydzień będziemy chcieli promować inny styl życia – bez samochodu

  – mówił podczas konferencji Konrad Fijołek.

  fot. Kurier Rzeszowski

  – Zrezygnowanie z poruszania się samochodem ma jedną nieoczywistą zaletę. Idąc spacerem na nowo poznajemy miasto i spotykamy ludzi. Możemy się zatrzymać, porozmawiać, zobaczyć różne rzeczy, których nie zobaczymy z samochodu

  – podkreślał prof. Maciej Piekarski z Politechniki Rzeszowskiej.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Przez nadchodzący tydzień czeka nas wiele imprez kulturalnych. Na pierwszy plan wysuwa się festiwal Breakout Days. Koncerty rozpoczynają się już dzisiaj i potrwają do soboty,  kiedy to o godz. 16.00. odbędzie się coroczna akcja „Gramy dla Nalepy”. Gitarzyści przy pomniku artysty na ulicy 3 Maja odegrają wspólnie utwór „Kiedy byłem małym chłopcem”.

  Z kolei w niedzielę planowana jest impreza Hulaj po Rzeszowie – pokazy rolkowe i wspólny przejazd z Prezydentem i chętnymi osobami na małych kółkach: hulajnogach, rolkach, wrotkach, longboardach, rowerach. Początek godz. 15.00 na ul. 3-go Maja.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Na zakończenie tygodnia, 22 września za darmo będzie można korzystać z miejskiego transportu publicznego – bez ograniczeń wiekowych i dokumentów. Bezpłatnie można będzie również korzystać z hulajnóg i rowerów z wypożyczalni.

  Szczegółowy plan imprez jest dostępny na stronie www.erzeszow.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -