14 C
Rzeszów
piątek, 17 września, 2021
spot_img
+

  Raniżowski Zlot Pojazdów Zabytkowych – relacja

  Polecamy

  Dorota Grochala
  Dziennikarz obywatelski - portalu Kurier Rzeszowski
  - Reklama -

  W ostatnią niedzielę, tj. 12.09. odbył się Raniżowski Zlot Pojazdów Zabytkowych, który potrwał do około godziny 14tej.

  Jak sama nazwa mówi, odbywał się on w Raniżowie – miejscowość ta znajduje się ok 25km od Rzeszowa. Zlot przyciągnął sporo uczestników, pojawiło się ok. 50 samochodów i 30 motocykli różnych marek i typów, od kultowych pojazdów PRLu, przez znane zagraniczne produkcje sprzed lat, po repliki znanych, światowych marek. Zwiedzających był ogrom jak na tak małą miejscowość, przyjechało ok 1000-1500 osób by obejrzeć te niezwykłe dwu i czterokołowce. Uczestnicy podobnie jak i widzowie pochodzili z okolicznych miejscowości, ale i z terenu całego Podkarpacia, czy to Tarnobrzega, Rzeszowa, Stalowej Woli czy Mielca. Nierzadkim widokiem wśród oglądających była obecność rodzin wraz z dziećmi, wcale nie miej zafascynowanymi pojazdami niż dorośli. Pod koniec zlotu możliwe były nawet bezpłatne przejażdżki, co również było niezwykłą atrakcją. Dla osób wystawiających przygotowany został skromny poczęstunek i dyplomy udziału w Zlocie. Kolejne podobne wydarzenie planowane jest na przyszły rok.


  W trakcie Zlotu trwała też zbiórka charytatywna na operację Marcelka, chłopca który urodził się z niewykształconą małżowiną uszną.


  Raniżowski Zlot Pojazdów Zabytkowych został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Raniżowie ze wsparciem organizacyjnym Jakuba Kasicy, Mirosława Ozgi i Ryszarda Sudoła. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Kurier Rzeszowski, Polskie Radio Rzeszów, Katolickie Radio Via, Gazeta Codzienna Nowiny, portal informacyjny nowiny24 oraz Przegląd Kolbuszowski.

  Fot. Dariusz Sobolewski

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -