16 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  W Wypożyczalni Głównej WiMBP odbędzie się spotkanie z pisarką i polonistką Lidią Sadkowską-Mokkas w WiMBP

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie Wypożyczalnia Główna zaprasza na interesujące spotkanie z polonistką, pisarką, dziennikarką, przewodniczką po  Warszawie Lidią Sadkowską-Mokkas, które odbędzie się 20 września br. o godzinie 17.00 w Wypożyczalni Głównej na ul. Dąbrowskiego 33A w Rzeszowie.

  Lidia Sadkowska-Mokkas z wykształcenia jest polonistką i dziennikarką, a z pasji także pisarką oraz przewodnikiem po Warszawie. To bliskie sercu autorki miasto, a także jego mieszkańcy, stali się głównym tematem jej twórczości, czego przykładem są jak dotąd cztery jej książek, tj. „Przystanek Warszawa. Subiektywny przewodnik literacki” (2015), „Warszawa Skamandrytów” (2016), „Konwicki : cudzoziemiec tranzytowy” (2017), „Dygat Pan” (2020).

  Lidia Sadkowska-Mokkas ukończyła studia z filologii polskiej oraz dziennikarstwa. Pisarka posiada także licencję przewodnika po Warszawie. W tej roli autorka przekonuje, że polską stolicę budują nie tylko wspaniałe zabytki i obiekty architektury, lecz równie wielcy ludzie związani z miastem. Z tego względu w programie zwiedzania Lidii Sadkowskiej-Mokkas znajdują się wycieczki śladami warszawskich osobistości – pisarzy i poetów. Odwiedzający pod przewodnictwem polskiej autorki mogą zobaczyć m.in. ulubione kawiarnie literatów, lepiej poznając sylwetki ich dawnych stałych bywalców. Ponadto Lidia Sadkowska-Mokkas organizuje także wycieczki po miejscach wskazanych w takich lekturach jak m.in. „Lalka”, „Kamienie na szaniec” i „Mała Apokalipsa”.

  W „Warszawie Skamandrytów” Lidia Sadkowska-Mokkas uchwyciła niepowtarzalny klimat epoki dwudziestolecia międzywojennego, na tle której debiutowali najbardziej znani twórcy polskiej literatury współczesnej. 

  Wstęp na spotkanie jest wolny, lecz ograniczona jest liczba miejsc.

  Spotkanie zostanie dofinansowane ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021 r.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -