19,3 C
Rzeszów
wtorek, 16 sierpnia, 2022
+

  Policja rozpoczęła akcję na Podkarpaciu pn. „Stop nielegalnym wyścigom”

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W weekend policjanci przeprowadzili 200 kontroli pojazdów w celu ograniczenia niebezpieczeństwa na drodze. Działania te były związane ze zlotem fanów motoryzacji w Rzeszowie. Takim spotkaniom często towarzyszą niebezpieczne zachowania kierowców, próby organizowania nielegalnych wyścigów oraz zakłócanie spokoju i porządku publicznego. Mogą one powodować zagrożenie bezpieczeństwa zarówno dla uczestników takich wydarzeń, jak również dla osób postronnych.

  Tym razem fani motoryzacji zgromadzili się przy ul. Dworaka w Rzeszowie, skąd następnie przejechali na parking przy ul. Witosa. W sobotę wieczorem zebrało się łacznie ponad 600 pojazdów i nawet 1000 uczestników. Aby przeciwdziałań niebezpiecznym zachowaniom, w tym również nielegalnym wyścigom, policjanci podjęli działania zabezpieczające i kontrolne. Uczestniczyli w nich policjanci ruchu drogowego z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Rzeszowie, z sąsiednich komend powiatowych oraz z oddziału prewencji Policji.

  Policjanci wylegitymowali ponad 200 osób i skontrolowali 191 samochodów, ujawniając 200 wykroczeń. Za popełnione wykroczenia, 180 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, pouczono 18 osób. Dwa wnioski o ukaranie zostaną skierowane do sądu. Policjanci zatrzymali 25 dowodów rejestracyjnych, a 2 kierowców straciło prawo jazdy.

  Spośród 200 ujawnionych wykroczeń, aż 113 dotyczyło przekroczenia prędkości, działania policjantów zapobiegły nielegalnym wyścigom oraz zakłóceniom spokoju i porządku w przestrzeni publicznej. Nie doszło do poważnych incydentów.

  Dzięki badaniom przeprowadzonym poprzez alkomat okazał się, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

  Źródło informacji: Policja Podkarpacka

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -