28,2 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Już działa Rzeszowskie Centrum Minecraft i druku 3D. To miejsce rozwoju kreatywności

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie powstało miejsce, w którym znana gra Minecraft jest wykorzystywana jako platforma edukacyjna dla dzieci. Dzieci i młodzież mogą w ten sposób rozwijać swoją kreatywność. Koszt stworzenia tej inwestycji wyniósł ok. 90 tys. zł.

  – Gdy w lutym ubiegłego roku w rzeszowskim Urban Labie rozpoczęły się zajęcia z Minecrafta zobaczyliśmy, jak dużym zainteresowaniem ze strony młodych mieszkańców Rzeszowa się one cieszą. Dlatego też powstał projekt stworzenia centrum Minecrafta. Inspiracja wyszła z Urban Lab i Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa,  samo centrum zostało stworzone przez Młodzieżowy Dom Kultury. Dziś oficjalnie inaugurujemy działalność centrum – miejsca, w którym dzieci i młodzież z rzeszowskich szkół mogą bezpłatnie rozwijać swoją pasję

  – mówiła, podczas czwartkowej uroczystości otwarcia Centrum, Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa, której podlegają m.in. sprawy edukacji.

  Centrum Minecraft i druku 3D znajduje się w budynku przy ulicy Unii Lubelskiej 1. Z zajęć może równocześnie korzystać 15 osób. Projekt cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że aby z oferty mogła skorzystać większa liczba dzieci, zajęcia będą realizowane w cyklach trzymiesięcznych.

  fot. materiały prasowe

  Dlaczego Minecraft?

  – Ta gra uczy tworzenia i budowania. Rozwija kreatywność, uczy współpracy, zwiększa możliwości intelektualne i poznawcze dzieci. Może pomagać w przyswajaniu wiedzy szkolnej zwłaszcza z zakresu przedmiotów ścisłych i nauk przyrodniczych. Wymaga myślenia przestrzennego i umiejętności strategicznego rozumowania

  – wyliczają przedstawiciele MDK.

  Ponadto jako platforma edukacyjna, w powiązaniu z nakładkami programowymi, daje możliwość nauki programowania, budowania skomplikowanych systemów, układów urbanistycznych, a nawet komponowania muzyki.

  Efekty pracy mogą istnieć fizycznie dzięki przestrzennym modelom powstającym z wykorzystaniem drukarek 3D.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -